Kilkadziesiąt zwierząt w stanie agonalnym - jedna z najgorszych interwencji w naszym życiu

Supported by 591 people
20 210 zł (101,05%)
Donate

Started: 07 March 2019

Ends: 07 June 2019

Dziś prowadzimy interwencję na terenie gospodarstwa przy rzeźni. Dotarły do nas makabryczne fotografie i filmy pokazujące, w jakich warunkach żyją zwierzęta. Jest tam około 20 koni, niektóre chore, poranione. Trzymane są w tragicznych warunkach. Chcemy je odebrać. Właśnie ruszamy na miejsce z policją i potrzebujemy pomocy.

Od jakiegoś czasu dochodzą do nas informacje o tym, iż do jednej rzeźni na południu kraju mogą być dowożone zwierzęta chore. Od kilku dni tj. od 2 marca wraz z Fundacją "Pańska Łaska", związaną z dobrostanem koni, zajmujemy się zgłoszeniem niewłaściwych warunków bytowania zwierząt w gospodarstwie przy jednej z rzeźni. Tam, z obawy przed kontrolami weterynaryjnymi, mają trafiać zwierzęta w złym stanie, a następnie mogą być przekazywane na ubój. Informacje te potwierdziliśmy za pomocą fotografii i filmów. Są też krowy w liczbie ok. 30 sztuk. Niektóre nie wstają. Powinny zostać uśpione w sposób humanitarny, a jednak czekają. Prawdopodobnie na ubój. Zwierzęta te na stan sprzed kilku dni - nie są zabezpieczone weterynaryjnie. Dopiero po kontroli pojawia się lekarz.

Utrzymywanie zwierząt w takich warunkach jest znęcaniem się nad nimi i naruszeniem art. 6 ust. 2 pkt 10. Jeżeli będą podstawy, chcemy po dokonaniu kontroli warunków utrzymania zwierząt, odbierać te, którym dalsze przebywanie zagraża utracie zdrowia lub życia. Są z nami także inspektorzy Polskiego Związku Hodowców Koni, którzy mają prawo oceniać dobrostan tych zwierząt.

Transporty zwierząt podjętych z interwencji są bardzo kosztowne.

Potrzebujemy pomocy w ratowaniu zarówno koni, jak i krów. W tym gospodarskie jest ponad 50 zwierząt. W minionym roku odebraliśmy ich kilkadziesiąt. Koszty ich leczenia i utrzymania są ogromne - dlatego prosimy o wsparcie.

Środki z tej zbiórki pokryją koszty dzisiejszej interwencji, jak i utrzymania zwierząt gospodarskich oraz ich leczenia.

Dziękujemy za każde wsparcie...

Supporters

Loading...

Organizator
12 aktualnych zbiórek
7 zakończonych zbiórek
Supported by 591 people
20 210 zł (101,05%)
Donate

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość