Nowy rok, stare długi! Razem uratujmy zwierzęta cierpiące w ciszy!

Closed
Supported by 661 people
19 672 zł (92,73%)

Started: 09 January 2021

Ends: 15 February 2021

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Nowy rok, stare długi. 21 212 zł to kwota, jaką przyszło nam zapłacić za zdrowie i życie tych najbardziej potrzebujących, skrzywdzonych, niechcianych. Otrzymaliśmy właśnie 17 faktur z lecznic weterynaryjnych na taką właśnie kwotę za leczenie zwierzaków w ostatnim kwartale 2020 r. To koszt leczenia, operacji, specjalistycznych badań dla 26 psów i 17 kotów z naszych interwencji. To dla nas ogromna kwota, ale czy życie ma cenę...? Czy można przejść obojętnie wobec cierpienia mniejszych braci. My nie potrafimy...

Głównym z zadań naszej Organizacji są interwencję, czyli wyjazdy na kontrole interwencyjne dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Każdego dnia wpływają do Towarzystwa liczne zgłoszenia dotyczące znęcania nad zwierzętami domowymi i gospodarskimi. Wyjazdy interwencyjne odbywają się często w asyście policji i straży miejskiej oraz Inspekcji Weterynaryjnej. Przeprowadzając interwencję, opieramy się na Ustawie o Ochronie Zwierząt. Każde przestępstwo znęcania się nad zwierzętami ujawnione podczas interwencji Towarzystwa zgłaszane jest do organów ścigania.

Dla wielu cierpiących, niechcianych, bitych zwierząt nasze działania to często jedyna nadzieja i szansa na realną pomoc. Interweniujemy wszędzie tak, gdzie naruszane są prawa zwierząt. Nasi Inspektorzy interweniują na terenie całego województwa łódzkiego, poświęcając swój wolny czas i wkładając w te działania ogrom serca i doświadczenia.

Zwierzęta, które ratujemy, często nie mają żadnego schronienia, dostępu do światła dziennego, dostępu do wody czy pokarmu. Są często nieleczone, a ich oprawcy tłumaczą, że jak pies jest stary, to po co go leczyć, jak zwierzak to sama skóra i kości to nie jest zagłodzony, tylko ma anoreksję... Trzeba też powiedzieć, jak niebezpieczne i przykre bywają interwencję dla inspektorów. Wielokrotnie są obrażani, atakowani przez oprawców zwierząt, którzy wykazują agresję w stosunku do ludzi i zwierzaków.

Odebrane zwierzęta leczymy we współpracujących z nami gabinetach weterynaryjnych, a następnie utrzymujemy i szukamy im domów tymczasowych i stałych. To my reprezentujemy w sądzie pokrzywdzone zwierzęta w charakterze pokrzywdzonych lub oskarżycieli posiłkowych i walczymy o sprawiedliwy wyrok w ich imieniu. Jednak niewiele możemy zdziałać bez wsparcia finansowego, które niestety jest konieczne.

Niestety egzekwowanie kosztów leczenia czy utrzymania od oprawców jest bardzo trudne, a praktycznie niemożliwe. To na nas spada ciężar zapłaty faktur za leczenie, kosztowne operacje ratujące życie czy utrzymanie zwierząt! Teraz kwota prawie 10 tysięcy złotych wydaje się nam nie do udźwignięcia.

Dlatego na tej zbiórce serdecznie prosimy Państwo o wsparcie naszej organizacji i pomoc. Cały zebrany dochód przeznaczymy na spłatę faktur w kwocie 21 212 zł. Tylko dzięki Wam możemy pomagać tym, którzy nas potrzebują!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie finansowe i pomoc, tylko razem jesteśmy w stanie coś zdziałać!

Supporters

Loading...

Organizator
3 aktualne zbiórki
209 zakończonych zbiórek
Supported by 661 people
19 672 zł (92,73%)