Co się stało z naszą mamą?

13 days left
Supported by 22 people
911 zł (30,36%)
To reach our goal: 2 089 zł
Donate

Started: 14 December 2020

Ends: 04 July 2021

Kto pamięta szczeniaki o kosmicznych imionach - Planeta, Merkury, Ufo, Zodiak, Aura i Sonda? Były przepiękne. Wszystkie szybko znalazły wspaniałe domy, opłakiwaliśmy także tragiczne odejście Merkurego w rodzinie, która zapewne do teraz nie może się pogodzić z utratą pieska.  To było w sierpniu, jeszcze w pełni lata. Szczeniaki przyjechały do nas bez matki, bo matka była wycieńczona karmieniem i przerażona bliskością ludzi, którzy się wokół kręcili.  Zostawiła małe i uciekła. Nie było na co czekać, bo lis zadusił dwa z ośmiu, zabraliśmy sześć pozostałych w obawie o ich życie.

Dzięki determinacji Kamili po miesiącu poszukiwań suczkę udało się nareszcie odłowić i trafiła do kojca w Punkcie Przetrzymań w Szydłowcu. Została wysterylizowana, zaszczepiona i zaczipowana, ale jej paniczny strach przed ludźmi sprawiał, że przez wiele tygodni na widok osób wchodzących do kojca przyklejała się do ściany! W warunkach schroniskowych nie było szans na efektywną resocjalizację, mimo to - dzięki wolontariuszom, a zwłaszcza Pani Joli, która cierpliwie spędzała czas siedząc obok niej w kojcu - udało się Szaradzie (zwanej w punkcie Szyszką) - założyć obrożę, szelki i wyprowadzić ją na spacer. To bardzo dużo!

Po wyjeździe Glorii zwolniło się miejsce w domu Joanny - świetnej behawiorystki, u której jest także od jakiegoś czasu nasza Delta. I tak Szarada po miesiącach w punkcie doczekała się swojej szansy. Na razie jest przerażona, ale w warunkach domowych, w towarzystwie psów i kotów przewodników - zapewne szybko poczyni postępy. Jej szanse na dom są duże, bo jest młodziutka i prześliczna.

Prosimy o wpłaty na jej utrzymanie w hoteliku i resocjalizację. Teraz możemy śmiało powiedzieć Planecie, Aurze, Zodiakowi, Sondzie i Ufo - wiemy, co się stało z waszą mamą - też będzie miała wspaniały dom! Prosimy, pomóżcie jej tak, jak pomogliście jej dzieciom wyjść z zaklętego kręgu bezdomności...

 

Supporters

Loading...

13 days left
Supported by 22 people
911 zł (30,36%)
To reach our goal: 2 089 zł
Donate