Uratowane z pożaru

5 days left
Supported by 48 people
1 542 zł (51,4%)
To reach our goal: 1 458 zł
Donate

Started: 12 August 2019

Ends: 20 September 2019

Te kociaki oraz mama miały wiele szczęścia. Pożar, który wybuchł na warszawskim Ursynowie, strawił cały budynek.

zdj.K. Mędrek, D. Mamla - JRG 17

W ostatniej chwili wśród zgliszczy ktoś usłyszał pisk kociąt. Strażacy je wydobyli... Mama w przerażeniu uciekła. Tak zaczęła się ich historia. Mieszkańcy budynku stracili wszystko... Łącznie z dachem nad głową. Koty zostały na pogorzelisku. Miejsce, w którym mieszkały, jest przy ruchliwej ulicy, gdyby dotarły tam młode, byłoby po nich. Zaprzyjaźnieni wolontariusze pojechali w podana lokalizację, udało się znaleźć kociaki. Mama była w pobliżu i obserwowała. Podobno przychodziła do małych i znikała na kilka godzin. Gdyby tam została, raczej miałaby małe szanse na przeżycie... 

Kocia rodzina została zabrana z tego miejsca, jest po przeglądzie weterynaryjnym (oczy maluchów są przemywane). Szkraby mają około 3 tyg. Obecnie przebywają w domu tymczasowym. Na miejscu pożaru była również druga kotka, niestety sytuacja tak ją przeraziła, `e nie pojawia się w tej lokalizacji od kilku dni. Jeśli się pojawi, ją również zabierzemy.

Kociaki wraz z mamą zostaną u nas pod opieką przez kilka tygodni, wiec musimy je zabezpieczyć w karmę i żwirek (mama ma około roku, jest strasznie wychudzona). Obecnie jest odkarmiana karmą dla kociąt. 

Każdy grosz jest dla nas ogromnym wsparciem. Dziękujemy.

Supporters

Loading...

Organizator
5 aktualnych zbiórek
48 zakończonych zbiórek
5 days left
Supported by 48 people
1 542 zł (51,4%)
To reach our goal: 1 458 zł
Donate