Uratowane z pożaru

Closed
Supported by 84 people
2 930 zł (73,25%)

Started: 12 August 2019

Ends: 31 December 2019

Thank you for your support - every penny counts.
Together we have great power!
As soon as we receive the result of the action, we will post it on the site.

Te kociaki oraz mama miały wiele szczęścia. Pożar, który wybuchł na warszawskim Ursynowie, strawił cały budynek.

zdj.K. Mędrek, D. Mamla - JRG 17

W ostatniej chwili wśród zgliszczy ktoś usłyszał pisk kociąt. Strażacy je wydobyli... Mama w przerażeniu uciekła. Tak zaczęła się ich historia. Mieszkańcy budynku stracili wszystko... Łącznie z dachem nad głową. Koty zostały na pogorzelisku. Miejsce, w którym mieszkały, jest przy ruchliwej ulicy, gdyby dotarły tam młode, byłoby po nich. Zaprzyjaźnieni wolontariusze pojechali w podana lokalizację, udało się znaleźć kociaki. Mama była w pobliżu i obserwowała. Podobno przychodziła do małych i znikała na kilka godzin. Gdyby tam została, raczej miałaby małe szanse na przeżycie... 

Kocia rodzina została zabrana z tego miejsca, jest po przeglądzie weterynaryjnym (oczy maluchów są przemywane). Szkraby mają około 3 tyg. Obecnie przebywają w domu tymczasowym. Na miejscu pożaru była również druga kotka, niestety sytuacja tak ją przeraziła, `e nie pojawia się w tej lokalizacji od kilku dni. Jeśli się pojawi, ją również zabierzemy.

Kociaki wraz z mamą zostaną u nas pod opieką przez kilka tygodni, wiec musimy je zabezpieczyć w karmę i żwirek (mama ma około roku, jest strasznie wychudzona). Obecnie jest odkarmiana karmą dla kociąt. 

Każdy grosz jest dla nas ogromnym wsparciem. Dziękujemy.

Supporters

Loading...

Organizator
4 aktualne zbiórki
54 zakończone zbiórki
Supported by 84 people
2 930 zł (73,25%)