10 000 zł na 10 lat istnienia NATRIXa!

Zbiórka zakończona
Wsparły 103 osoby
10 000 zł (100%)

Rozpoczęcie: 8 Stycznia 2024

Zakończenie: 29 Lutego 2024

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Cześć! Dziesięć lat temu, 9 stycznia 2014 roku, formalnie powstało Towarzystwo Herpetologiczne NATRIX.

Z grupy pasjonatów rozsianych po kraju staliśmy się organizacją pozarządową, która od tamtej pory zrobiła trochę dobrego zamieszania przy ochronie płazów i gadów - o tym co konkretnie osiągnęliśmy przeczytacie w końcowym fragmencie opisu. Wszystko to byłoby niemożliwe, gdyby nie wsparcie finansowe, które w większości pozyskujemy z konkursów lub grantów — starając się nie opierać swojego modelu finansowania na osobach prywatnych, a raczej na środkach publicznych czy dofinansowaniu prywatnych podmiotów.

W tym roku jednak, z okazji 10-lecia, prosimy Was o wsparcie, które przeznaczymy na sfinansowanie części kosztów związanych z wydaniem klucza do rozpoznawania płazów i gadów Polski. Wybraliśmy model self-publishingu (tzn. wydamy go własnymi siłami) po to, żeby mieć jak największą kontrolę nad oprawą graficzną, układem i objętością tekstu - rzeczy te są dla nas niezmiernie ważne. Dzięki takiemu modelowi publikacyjnemu będziemy też mogli zaproponować za gotowy produkt cenę sporo niższą niż komercyjne wydawnictwo.

Całość dochodu ze sprzedaży klucza przeznaczymy na naszą działalnośc statutową (i tylko na nią!), czyli na dalsze działania na rzecz płazów i gadów.

Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy! Osoby, które wpłacą na zbiórkę i wyślą nam na maila (towarzystwo.natrix@gmail.com) potwierdzenie przelewu, znajdą się na liście Patronów i zostaną wymienieni w podziękowaniach w powstającej publikacji :)


NASZE DOTYCHCZASOWE DOKONANIA:

Największym osiągnięciem było utworzenie pierwszego i jedynego w kraju rezerwatu przyrody chroniącego gniewosze plamiste. Opublikowaliśmy kilkadziesiąt artykułów naukowych o biologii płazów i gadów, braliśmy udział w wielu konferencjach naukowych, poświęconych tej grupie zwierząt — przyczyniając się do zwiększenia wiedzy i w rezultacie działając na rzecz skuteczniejszej ich ochrony.

Stworzyliśmy konferencję, która obecnie jest stałym punktem wymiany naukowych doświadczeń i nawiązywania współprac mających na celu dobro płazów i gadów. Przez kilkanaście lat przenosiliśmy płazy podczas ich wiosennych migracji w różnych miejscach w Polsce, ratując w ten sposób tysiące zagrożonych osobników. Prowadzimy akcje zbierania danych o rozmieszczeniu chronionych gatunków, co pomaga nam skuteczniej reagować na potencjalne zagrożenia.

Mamy na koncie wiele akcji i zajęć edukacyjnych, głównie dla najmłodszych. Realizowaliśmy wiele projektów, mających na celu ochronę przyrody, szczególnie płazów i gadów — więcej o tym, co zrobiliśmy przez te 10 lat oraz w naszych social mediach. Zachęcamy do śledzenia naszej działalności!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
1 zakończona zbiórka
Wsparły 103 osoby
10 000 zł (100%)