Na ratunek 300 gramowym kotom!

Agnieszka
organizator skarbonki

Fundacja otrzymała zgłoszenie iż w domu, w miejscowości pod Poznaniem, w bardzo złych warunkach przebywa ok 17 zaniedbanych kotów oraz jeden pies. Tego samego dnia pod wskazany adres udali się nasi inspektorzy wraz z służbami oraz technik weterynarii aby zweryfikować dokładnie sytuację.

Na miejscu zastano bardzo zanieczyszczony dom oraz unoszący się wewnątrz nieprzyjemny zapach. Dom w pełni zaniedbany, z dużą ilością śmieci i brudu.

Po wejściu niemalże od razu zlokalizowano 6 kociąt, wymagających leczenia (wychudzenie, nachodząca trzecia powieka, wydęte brzuchy oraz anemiczność) U kociąt dosłownie można było policzyć wszystkie żebra, na pierwszy rzut oka widać było objawy Kociego Kataru, kocięta były dużo mniejsze na swój wiek. Najmniejsze kocie, w wieku ponad 3 miesięcy ważyło 300 gram! Stan krytyczny!

Po uzgodneniu z ,,właścicielami" kocięta zostały przewiezione na leczenie i badania do lekarza wterynarii. 6 kociąt udało się wyłapać, jesteśmy w trakcie ich leczenia i już dzisiaj można powiedzieć, że wszystkie maluchy będą żyły, choć początkowe objawy wskazywały na duże ryzyko utraty życia. Zabrano też 4 dorosłe koty w lepszym stanie, które fundacja poddała zabiegowi sterylizacji oraz doraźnej pomocy, wzmocnieniu lekami oraz odrobaczono.

Wg naszej opinii, osoby te mają syndrom zbieraczy, żadne ze zwierząt nie posiada książeczki zdrowia ani stałej opieki lekarza weterynarii. Sprawa jest pod naszą kontrolą, wszystkie koty zostaną wysterylizowane i tylko część około 6 pozostanie na miejscu. Pozostałe zwierzęta zostaną przez nas zabrane,w yleczone i przekazane do adopcji.

Na dzień dzisiejszy 10 kotów zostało już poddano leczeniu. Pozostałe koty są zdizczałe, a ich złapanie w zagraconym domu jest mocno utrudnione.

Kochani, takie sprawy są wyjątkowo trudne i obciążające dla wolonatriuszy fundacji, gdyż wymagają stałego nadzoru, do tego finansowanie 17 kotów, to ogromny koszt.

Uprzejmie prosimy o wsparcie finansowe:

Wsparli

20 zł

Anonimowy Pomagacz

25 zł

Anonimowa Pomagaczka

20 zł

Joanna

5 zł

S.

Powodzenia!!
20 zł

Anonimowa Pomagaczka

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
5%
90 zł Wsparło 5 osób CEL: 1 800 ZŁ