Głogowskie stowarzyszenie pomocy zwierzętom AMICUS

Głogowskie stowarzyszenie pomocy zwierzętom AMICUS
Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Marta Osikiewicz

E-mail marta.osikiewicz@gmail.com

Telefon 667966567

Lokalizacja Głogów, dolnośląskie

Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS jest stowarzyszeniem niedochodowym, którego przedmiotem działalności jest ochrona zwierząt, przeciwdziałanie okrucieństwu i kształtowanie właściwych postaw ludzi do świata zwierząt. GSPZ AMICUS nie prowadzi działalności gospodarczej.

Stowarzyszenie posiada status organizacji pożytku publicznego od 23 grudnia 2008 r.

GSPZAMICUS prowadzić własny Azyl dla psów oraz Przytulisko dla kotów.

Przytulisko dla kotów.

Stowarzyszenie AMICUS prowadzi przytulisko dla bezdomnych kotów – AMICUSOWY KOCI ŚWIAT. Przytulisko jest finansowane ze środków własnych, a opiekę nad kotami sprawują nasi członkowie. Mieszkańcami AMICUSOWEGO KOCIEGO ŚWIATA są przede wszystkim chore dorosłe bezdomne koty, które po wyleczeniu i wykastrowaniu są oddawane do adopcji. Opiekujemy się również małymi kociakami, które przyszły na świat na działkach, w piwnicach lub w innych nieprzyjaznych dla nich miejscach. Maluchy są odrobaczane, szczepione i również oddawane do adopcji. Każdy nowy kot jest na początek przyjmowany do naszej kwarantanny. Dopiero po okresie ok. 15 dni (czasami dłużej, jeżeli jest chory) jest przenoszony do głównego pomieszczenia. Tutaj nasze kociaki mają do dyspozycji pokój. Mają również do dyspozycji zabezpieczony wybieg zewnętrzny. Wszystkie nasze koty poza szczepieniami mają również przeprowadzane testy na FIV / FelV.

Azyl dla bezdomnych psów.

Od kwietnia 2010 działanie rozpoczął i jest nieprzerwanie prowadzony, Azyl dla bezdomnych psów, które są porzucane poza granicami miasta. Często są to psy, które w przeszłości mieszkały w mieście, ale w momencie kiedy stanęły, na przykład, na przeszkodzie planom wakacyjnym zostały porzuconem w miejscowościach przyległych do Głogowa. Dla właśnie takich psów powstał azyl. Psy, które błąkają się po terenach wiejskich mają zapewnioną opiekę w naszym azylu do czasu adopcji. W azylu psy są leczone, czipowane, odrobaczane oraz odpchlane. Po okresie kwarantanny poddawane są zabiegom sterylizacji/kastracji oraz szczepione. Tak „przygotowane” i odkarmione psy oczekują na swój nowy dom.

Pomogli

Ładuję...

Adopcje