Antykleszcz

Jednym z podstawowych zadań, jakie regularnie wykonują wolontariusze Stowarzyszenia „Kundellos” w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie koło Legionowa, jest WYPROWADZANIE NA SPACERY PRZEBYWAJĄCYCH TAM PSÓW.
Nasze spacery odbywają się w wymarzonych warunkach, w okalającym schronisko STARYM LESIE, który jest przepiękny, ale również niebezpieczny, ponieważ CZYHAJĄ W NIM… KLESZCZE… ROZNOSICIELE GROŹNYCH CHORÓB, W TYM ŚMIERTELNEJ DLA PSÓW BABESZJOZY.

Oznacza to, że aby psy z Józefowa mogły istotnie skorzystać z dobrodziejstwa spacerów, powinny mieć zapewnione bezpieczeństwo, czyli OCHRONĘ ANTYKLESZCZOWĄ.
A ponieważ to my – wolontariusze – jesteśmy inicjatorami psich spacerów, czujemy się zobowiązani do zapewnienia naszym podopiecznym wspomnianej ochrony, czyli do ZAKUPU ŚRODKÓW ANTYKLESZCZOWYCH.

Niestety, przedsięwzięcie to NIE JEST TANIE, ponieważ ochroną trzeba objąć około 120 psów [tyle wychodzi na spacery] i to przez cały okres „grasowania” kleszczy, czyli cały rok :(
Ponadto, w warunkach schroniskowych nie bardzo sprawdzają się obroże antykleszczowe, [zamakają i tracą skuteczność, psy je zdejmują, gubią, istnieje niebezpieczeństwo zjedzenia obroży], co oznacza, że trzeba zainwestować w droższe od obroży preparaty do zakrapiania na skórę, które zapobiega ukąszeniom kleszczy, ale też zwalcza pchły i odstrasza komary, również przenoszące groźne choroby.
Prosimy Państwa o pomoc w zakupie preparatu na miesiąc bezpiecznych spacerów naszych podopiecznych.
Zapraszamy na wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/263390320501094/?a ctive_tab=about 

Wsparli

100 zł

J+M

70 zł

Jola

30 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Kasia O.

45 zł

Anonimowy Pomagacz

X zł

Ptasia

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
64%
1 100 zł Wsparły 23 osoby CEL: 1 700 ZŁ