Artysta ratuje zwierzęta rowerową akcją „Suzafony na pomniki”

Zbiórka zakończona
Wsparło 37 osób
2 100 zł (21%)

Rozpoczęcie: 8 Czerwca 2021

Zakończenie: 1 Lipca 2021

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Akcja „Suzafony na pomniki”  to połączenie performancu ze zbieraniem pieniędzy na leczenie zwierząt maltretowanych przez ludzi  - ta idea przyświeca artyście Piotrowi Wróblowi. Ruszył on właśnie w Polskę poziomym rowerem. Może zobaczymy go jutro na ulicy w swojej miejscowości?. A już dziś można  wspomóc cel akcji. Bardzo szczytny: np. leczenie psów odebranych z pseudohodowli czy nowotworami kości.

Piotr Wróbel to znany kompozytor, suzafonista, puzonista i lider Brass Federacji, gra m. innymi w Młynarski-Masecki „Jazz - Band”. Jest także zapalonym rowerzystą - był na rowerze w Wiedniu, Pradze, Norwegii, Szwecji, Rumunii, Bułgarii, zjechał całą Polskę. W akcji "Suzafony na pomniki" chce łączyć łączę swoją miłość do grania z podróżowaniem na rowerze.

Już po raz drugi rusza w Polskę z suzafonem, by zbierać fundusze na ranne i skrzywdzone zwierzęta. W roku ubiegłym zbierał na rzecz koni ze Schroniska „Tara” a w tym roku postanowił pomóc psom pod opieką „Pogotowia dla Zwierząt”: z nowotworami, rannymi w wypadkach komunikacyjnych i katowanych przez właścicieli.  

- Zakładam na mijane po drodze interesujące pomniki suzafon, chwilę gram, by przyciągnąć uwagę ludzi; urozmaicam w ten sposób chociaż na chwilę codzienny krajobraz, przyglądam się reakcjom obserwujacych, robię zdjęcia i jadę dalej. Podróżuję rowerem poziomym, czujnie rozglądam się dookoła, planuję także zajechać do celu zbiórki, czyli siedziby „Pogotowia dla Zwierząt” – mówi Piotr Wróbel.

Muzyk jest laureatem 11 nagród na ogólnopolskich i zagranicznych konkursach kompozytorskich. Zdobył także I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Krzysztofa Komedy za kompozycję BBC – Big-Band Concerto oraz I nagrodę na 48 Hour Film Project Poland za muzykę do filmu „Pożądanie” Piotra Więckowskiego.

- Dlaczego jednym ma być dobrze, a inni mają cierpieć? Oczywiście, wszystkich nie uszczęśliwimy, ale widząc zło, cierpienie, niemoc - reagujmy! Dlatego w tym roku zdecydowałem się w swojej akcji - performance wesprzeć Pogotowie dla Zwierząt - sprawną organizacją reagującą na niedolę, głód i bestialskie traktowanie zwierząt w domach, hodowlach czy w takich gospodarstwach jak na poniżej fotografi, gdzie pies śpi pod wanną... – mówi artysta.

To już druga edycja akcji #Suzafonynapomniki. Piotr Wróbel jadąc rowerem poziomym przez Polskę na interesujące pomniki napotkane po drodze zakłada instrument muzyczny - suzafon;). Zamierzam sfotografować tak kilkanaście pomników. W tym roku muzyk obrał kierunek północnej Polski. Zaczyna w Warszawie, potem Płock, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Starogard Gdański i Gdańsk.

- Nie jem mięsa, jadę eko-pojazdem, chcę wesprzeć czworonożnych mieszkańców Ziemi, którzy tak jak my - odczuwają ból, cierpienie i tak samo pragną spokoju, ciepła, przytulenia, a często nie mają jak o tym nam powiedzieć... - dodaje Piotr Wróbel. 

Dzięki środkom uzbieranym w zbiórce będziemy mogli pomagać między innymi zwierzętom odbieranym z takich warunków z pseudohodowli jak na poniższych fotografiach:

Trasę i performance można obserwować i śledzić tutaj:

https://www.facebook.com/Suzafony-na-pomniki-108972337515460

lub 

https://www.instagram.com/ suzafonynapomniki/

Zapraszam do obserwacji trasy i wsparcia ratowania zwierząt :) 

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
165 zakończonych zbiórek
Wsparło 37 osób
2 100 zł (21%)