Zabierzcie go i uśpijcie!

Zbiórka zakończona
Wsparło 168 osób
5 605 zł (112,1%)

Rozpoczęcie: 22 Września 2020

Zakończenie: 25 Marca 2021

Godzina: 01:00

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Oto jedna z takich sytuacji, która bardzo nas przygnębia. Wiele miesięcy temu otrzymaliśmy zgłoszenie w sprawie  pieska. Pojechaliśmy na miejsce, rozmawialiśmy z właścicielami. Azorek był w trakcie leczenia i wracał do zdrowia. Co jakiś czas dowiadywaliśmy się o jego postępach. Wyglądało na to że wszystko idzie w dobrym kierunku...

... aż do teraz, kiedy to zgłoszono do nas błąkającego się pieska, w fatalnym stanie, w połowie łysego, któremu leje się z oczu ropa. 

W pierwszym momencie nie rozpoznaliśmy go. Po chwili jednak ugięły nam się kolana. To był przecież Azorek! Biegał samopas po osiedlu. Jego stan fizyczny jest fatalny. Choroba wróciła, jak gdyby ze zdwojona siłą. Do tego pojawiły się inne objawy chorób....

... z oczu lała się zielona ropa.

... pazurki powykręcane.

Udaliśmy się na rozmowę z właścicielami. Mieliśmy nadzieję, że to jakaś pomyłka, że usłyszymy jakieś racjonalne wytłumaczenie. Że psiak uciekł, że go szukali... Nic takiego nie usłyszeliśmy. Przerwano leczenie. Na te słowa krew zawrzała nam w żyłach!

Jak możemy skomentować tę sytuację? Nie skomentujemy, bo nie sposób w tym momencie wyrazić naszych emocji, nie używając przy tym niecenzuralnych słów. Odebraliśmy Azorka jego nieodpowiedzialnym właścicielom! Nie ma drugiej szansy! To, jak postąpili, nie pozostawiło nam złudzeń. Jak można doprowadzić zwierzę do takiego stanu, swoją bezczynnością, obojętnością, lenistwem... Jak można codziennie patrzeć na takie cierpienie i ból? Na odchodne usłyszeliśmy: "Zabierajcie go i uśpijcie!".

Azorek trafił do przychodni. Rozpoczynamy intensywne leczenie, które będzie bardzo trudne, długie i kosztowne. Azorek to starszy psiak, ale my nie postawimy na nim kreski. Będziemy walczyć o jego zdrowie, bo jest szansa na powrót Azorka do zdrowia!

Kochani, nasza sytuacja finansowa jest tragiczna. Po raz kolejny nie mogliśmy odmówić pomocy, a przez to się pogrążamy. Azorek ma szansę wyzdrowieć, ale my w tej chwili nie mamy ani grosza na jego leczenie. Mamy wiele potrzebujących i chorych zwierząt pod opieką i kolejny zwierzak, to już obciążenie, pod którym padamy. Prosimy o pomoc!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
4 aktualne zbiórki
52 zakończone zbiórki
Wsparło 168 osób
5 605 zł (112,1%)