Budujemy azyl dla żółwi!

Zbiórka zakończona
Wsparły 2 osoby
501 zł (5,01%)

Rozpoczęcie: 19 Września 2023

Zakończenie: 30 Grudnia 2023

Godzina: 12:00

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Cześć!

W odpowiedzi na skalę porzuceń żółwi gatunków obcych do środowiska, w ramach inicjatywy Łowca Obcych utworzony został azyl, którego celem jest stworzenie miejsca dla żółwi uwolnionych do środowiska, w tym inwazyjnych gatunków obcych żółwi, a także żółwi, nad którymi dotychczasowi opiekunowie nie mogą sprawować dalszej opieki. Opiekę nad azylem sprawuje Fundacja Oceanika.

Azyl dla zwierząt składa się z dwóch obiektów. Pierwszym jest pomieszczenie kwarantannowe, gdzie prowadzona jest przede wszystkim obserwacja i leczenie żółwi przyjmowanych do azylu. Drugim jest azyl dla żółwi w formie zewnętrznego zbiornika wodnego zabezpieczonego przed ucieczką żółwi. Powierzchnia wybiegu przeznaczona dla żółwi to około 4350 m², z czego 3120 m² stanowi zbiornik wodny, co czyni go największym tego typu obiektem w Polsce. Przewidziano możliwość przyjęcia do 2500 żółwi należących do rodzajów Trachemys, Chrysemys, Graptemys i Pseudemys, przy czym rzeczywista liczba możliwych do przyjęcia żółwi jest dostosowywana do bieżących obserwacji zapewnianych warunków i w związku z tym może ulec zmianie. 

Liczba przyjmowanych do azylu zwierząt zależy od możliwości zapewnienia im należnych warunków. Obecnie, liczba możliwych do przyjęcia żółwi jest limitowana przez ograniczoną liczbę zbiorników dla żółwi w pomieszczeniu kwarantannowym. Pomimo regularnej rozbudowy obiektu, azyl może przyjąć maksymalnie do 15 żółwi jednocześnie, co w szczególności w okresie letnim, gdy liczba porzuceń i znalezień żółwi jest największa, odgrywa duże znaczenie. 

Bieżące informacje o funkcjonowaniu azylu, jak również szczegółowe informacje na temat przyjętych zwierząt można znaleźć pod adresem www.lowcaobcych.pl/azyl.

Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy i współtworzenia miejsca przyjaznego żółwiom gatunków obcych.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
1 zakończona zbiórka
Wsparły 2 osoby
501 zł (5,01%)