Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt "CICHY KĄT"

Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt "CICHY KĄT"
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Danuta Wnuk

E-mail kontakt@schronisko-ck.pl

Telefon 600634303

Lokalizacja Tarnowskie Góry, śląskie

Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt "CICHY KĄT" jest Organizacją Pożytku Publicznego. Naszymi przychodami są wyłącznie datki pieniężne i rzeczowe na rzecz naszych podopiecznych. Nie mamy zawartej umowy z żadną gminą na odpłatne przyjmowanie zwierząt. Nie zarabiamy na prowadzonej działalności.

Nasze zwierzęta od grudnia 2016 r. przebywają w pięknym nowo wybudowanym obiekcie w Tarnowskich Górach przy ul. Zagórskiej 173A. Wysoki standard to wysokie koszty utrzymania obiektu: prąd (oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne), woda zimna i ciepła (ciepła używana sporadycznie), ogrzewanie (CO), wywóz śmieci - to co miesiąc wydatek 3500-5500 zł. zależnie od sezonu grzewczego. 

Zatrudniamy dwóch pracowników, techników weterynarii. Jeden pracuje dla psów, drugi dla kotów. Resztę prac zabezpieczają nasi wolontariusze, którzy rezygnują z życia prywatnego (ale nie z pracy zawodowej) żeby służyć zwierzętom.

Obecnie w naszym schronisku przebywa ponad 70 psów i ponad 80 kotów. Trudno ich utrzymać przy wydatkach na leki średnio 2000-2800 zł., kosztach weterynaryjnych 4000-7000 zł. Staramy się nie odmawiać naszym podopiecznym ważnych dla ich zdrowia karm weterynaryjnych. Karmimy do syta. Samą miłością nie zapewnimy im jednak zaspokojenia wszystkich potrzeb. Bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia!

Pomogli

Ładuję...