Dziurawa buda nikogo nie boli. Pomóż nam podarować psom ciepłe budy!

Wsparło 12 osób
370 zł (12,33%)
Brakuje jeszcze 2 630 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 13 Sierpnia 2021

Zakończenie: 3 Stycznia 2022

Zbiórki na budy nie są popularne, nikogo nie boli dziurawa podłoga, ani przeciekający dach. Większości z nas nie przychodzą do głowy tak wyrafinowane pomysły jak miejscówka dla suczki z gromadką szczeniąt w starym kredensie. Nie widujecie psów mieszkających w szufladzie, na studni ani w klatkach dla nutrii. A my owszem.

Dlatego od samego początku istnienia naszej organizacji przykładamy wielką wagę do bezpiecznego i ciepłego schronienia dla psów. Bazując na doświadczeniu wolontariackim w schronisku, zaprojektowaliśmy model niemalże idealny, który bardzo szybko wszedł do stałej ofert stolarni, z którą współpracujemy jako Oferta dla schronisk, widujemy ten model na zdjęciach z odległych zakątków Polski, co oznacza, że nasze budy są nie tylko przyjazne dla psów, ale również funkcjonalne i praktyczne dla opiekunów zwierząt (otwierany dach, metalowe okucia) Od 2019 roku zakupiliśmy 65 bud, w tym 17 podwójnych, co w sumie dało schronienie dla 82 psów.

Ponad połowa zakupionych bud trafiła do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Mielcu, nasze budy pomogły przetrwać mroźne zimy psom w gminnych przytuliskach oraz na posesjach u osób ubogich lub nieporadnych życiowo. Pomagamy również tam, gdzie przeprowadzamy interwencje, niejeden pies z interwencji zamienił dotychczasowe dziurawe „lokum” na wygodną budę od Zwierzolubów lub od Darczyńców, bo niejednokrotnie oddajecie nam nieużywane budy swoich pupilków.

W sumie, na ten cel wydaliśmy ponad 30 tysięcy zł, czego oczywiście nie moglibyśmy zrealizować, gdyby nie zbiórki, jarmark i Wasze wpłaty, za co serdecznie dziękujemy.


Dlaczego teraz gdy na zewnątrz upał, my zakładamy zbiórkę na ocieplone budy, aby pomóc psom przetrwać zimę? Ano dlatego, że takie zbiórki idą bardzo powoli... Kiedy większość ludzi cieszy się wakacjami, urlopem, odpoczynkiem, my już myślimy o tym, aby zabezpieczyć środki na listopad i grudzień. Bo zima nie pyta, czy stać nas na ciepłe schronienie dla kolejnych psów w potrzebie, tylko przychodzi kiedy chce.

Dlatego już teraz prosimy Was o drobne wpłaty na ten cel, choćby tyle ile kosztuje jedna gałka loda...

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
13 zakończonych zbiórek
Wsparło 12 osób
370 zł (12,33%)
Brakuje jeszcze 2 630 zł
Wesprzyj