"Burger z dostawą do domu" potrzebuje wsparci...

Maciek Mysliwiec
organizator skarbonki

Oto Burger, który został znaleziony 12.02.2017 w okolicy Krakowa. Piesek był oszołomiony, kręcił się w kółko na środku drogi. Dzięki reakcji kilku osób udało się go zabrać na pobocze, owinąć w koc i dowieźć do Krakowa. Przez całą drogę spokojnie spał i zniósł całą sytuację bardzo łagodnie. Od razu odwiedził weterynarza.

Okazuje się, że piesek jest dość stary. Pani Doktor zakładała pierwotnie, że ma około 14 lat, choć diagnozy po kilku dniach, kiedy czuł się lepiej - mówiły o około 10 latach. Kiedy został znaleziony, był bardzo mocno zaniedbany - miał bardzo starą, skórzaną obrożę, która mu niemal wrosła w skórę. Prawdopodobnie spędzil całe życie na krótkim łańcuchu, a gdy przestał dawać sobie radę, ktoś go wyrzucił na szosę .....

Rentgen wykazał brak obrażeń wewnętrznych, ale niestety bardzo zaawansowaną spondylozę - ma zrośnięte kręgi przez co chodzi bardzo niezgrabnie i ma garb. Piesek był mocno wyziębiony i odwodniony. 
Wyniki krwi ma w normie poza podniesionym mocznikiem.

Niestety ważył jedyne 5,5 kg (kiedy powinien ważyc około 10 kg)

Burger został nawodniony i ogrzany, umyty, ostrzyżony. Dostał się pod wspaniałą opiekę dwóch domów tymczasowych, gdzie obserwowana była i jest wielka zmiana w jego zachowaniu.

Z pieska, który bał się każdego ruchu, kręcił się w kółko i ledwo mógł się poruszać stał się naprawdę bardzo przyjaznym pieskiem. Z psa, który niestety sikał i kupkał pod siebie, nie mogąc podniesc łapki - stał się pieskiem, który rozumie, że musi się załatwić na zewnątrz, choć zdarza mu się dalej w domu. Dlatego po domu chodzi w pieluszce.

Przekonał się do człowieka do tego stopnia, że chętnie się przytula i nadstawia brzucha do głaskania. Cały czas chce być przy człowieku - podąża za człowiekiem, a jak się go położy i odejdzie to Burger wstaje i idzie za człowiekiem. Chce się bawić, chodzi za piłeczką, obserwuje co człowiek aktualnie je, merdając delikatnie ogonkiem. 

Coraz lepiej jest też z jego poruszaniem - jest w stanie podnieść nogę do sikania, czego jeszcze tydzień temu nie potrafił. Zaczyna przybierać na wadze, co znacznie go wzmacniać

Pies został zaszczepiony na wściekliznę, przeszedł badania. Potrzebna jest mu dalsza rehabilitacja, którą przechodzi w tej chwili podczas pobytu w domu tymczasowym, ponieważ daje ona bardzo dobre efekty - wraz z poprawieniem wagi, poprawieniem stanu mięśni, Burger zaczyna się lepiej poruszać. Trzeba mu naświetlać kręgosłup lub jzaoferować zajęcia w wodzie na budowanie i wzmacnianie mięśni których po prostu jeszcze nie ma.

Obecnie potrzebuje także wsparcia finansowego na wizyty rehabilitacyne, powtórzyć badania krwi i zbadać serduszko (ponieważ wykazują szmery). Zbieramy też na jedzenie dla niego i pieluszki. 

Będziemy bardzo wdzięczni za każde wsparcie!

POZA TYM:

Bardzo PILNIE szukamy dla niego domu tymczasowego, ale także stałego, aby mógł spokojnie na stare lata cieszyć się bezpieczeństwem.
To musi być miejsce gdzie nie będzie musiał wychodzić po schodach, ponieważ na razie nie ma takiej możliwości (ewentualnie, jeżeli ktoś jest gotów go wnosić po schodach to też będzie super!)
 

Jak coś telefon do mnie 508 23 24 25

Wsparli

100 zł

Anonimowy Pomagacz

500 zł

K.Seremak

5 zł

D

Wracaj do zdrowia wśród dobrych ludzi
100 zł

Ewa

najlepszych psich lat :)
100 zł

Anonimowy Pomagacz

60 zł

KG

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
117%
1 760 zł Wsparło 21 osób CEL: 1 500 ZŁ