Twój 1 zł wystarczy by kotom było ciepło!

Edyta Pawlaszczyk
organizator skarbonki

Kochani

Portal zbiórkowy ratujemyzwierzaki.pl rozpisał konkurs dla organizacji o dotacje na cele statutowe. 12 organizacji ma szansę uzyskać dotację. Wysokość dotacji uzależnoina jest od ilości pozyskanych w konkursie tzw. unikalnych darczyńców.

Dotacje są w wysokości:

3x100.000 zł; 3x50.000 zł; 3x30.000 xł oraz 3x10.000 zł

Jesteśmy małą, lokalną organizacją. Jedyną zajmuącą się kotami na taką skalę w promieniu 50 km. Obecnie mamy pod opieką prawie 130 kotów. Są wśród nich koty chore i stare, które znalazły u nas miejscówkę na godne dożycie jak i koty porzucone, powypadkowe oraz corocznie kocie maluszki.

Jak każda z małych organizacji borykamy się z wieloma problemami.

To dzięki Wam i Waszym darowiznom od dwóch i pól roku jesteśmy "na swoim". Zakupiliśmy siedlisko na skraju lasu, nieopodal Zduńskiej Woli.

Mamy spokój, ciszę, a nasi podopieczni dwie kociarnie oraz dwie woliery.

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Mamy jeszcze kilka pomysłów, które mamy nadzieję zrealizować w ciągu następnych lat dzialalnośći. Miejsce ma ogromny potencjał, a i nam nie brakuje chęci. 

Jest jednak wśród wielu codziennych problemów taki, którego bez Waszej pomocy nie "przeskoczymy".

Ogrzewanie!

Mieliśmy zamontowane w każdym domku kominki na pellet z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Jeden był jeszcze w poprzedniej lokalizacji fundacji.

Anonimowy Pomagacz

Miał więc już ponad 4 lata. Dłużej nie wytrzymał starcia z użytkowaniem wśród ponad 60 kocich rozbójników. Padła płyta główna, sterowniki. Koszt wymiany ponad 4 tys. Drugi piec w murowanym budynku kompletnie nie daje rady ogrzewać wszystkich pomieszczeń poprzez dpg. Drugi pokój tzw. przedszkole musimy dogrzewać przy mrozach elektrycznie. Trzeci pokoik tzw.  bazarkowy oraz łazienka są nie ogrzewane. Poza tym wzrosły wprost makabrycznie ceny pelletu. Z 18 zł do 49 zł za worek 15 kg. 

Niestety nasza kwarantanna znajdująca się w dobudówce przy drewnianym domku na okres zimy musiała się zamknąć.

Anonimowy Pomagacz

Tam nie mamy żadnego ogrzewania poza grzejnikiem elektrycznym, a grzanie tam non stop przy obecnych cenach zabiłoby nas finansowo.

Dlatego musimy założyć centralne. Na oba budynki razem. Nie mamy jeszcze koncepcji jakie. Przy obecnej inflacji planowanie czegokolwiek na zapas nie ma sensu.

Mając 100.000 zł nawet zimą zaczelibyśmy prace nad centralnym. By jak najszybciej zminimalizować koszty dogrzewania elektrycznego. Faktury za energię elektryczną od 10.2021 do 03.2022 to prawie 7.000 zł.

Bierzemy pod uwagę, że może nam się nie udać uzyskać najwyższej dotacji. 

Wymienię może co możemy zrobić za niższe dotacje:

100.000 zł - centralne ogrzewanie.

50.000 zł - rozpoczęcie inwestycji centralnego ogrzewania i zbiórka na dalsze prace lub dach nad murowanym budynkiem (krokwie grożą zawaleniem, dach przecieka)

30.000 zł - opłacenie faktur w lecznicy

10.000 zł - zapas karmy

Kochani

Bardzo prosimy o Wasze wsparcie. Tym bardziej, że w tym konkursie nie liczy sie kwota zebrana w zbiórce tylko ilość wpłat tzw. unikalnych darczyńców.

Wystarczy jak najwięcej wpłat nawet po 1 zł, każda z innego konta bankowego i podopieczni Tabby będą mieli ciepło w doopki. 

Wsparli

100 zł

Julia

10 zł

Jaga

5 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Aniela

20 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Kuk

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
1 666 zł
Wsparło 135 osób