Choroba nie wybiera - schroniskowe psy zostaj...

Ania Beregszaszi
organizator skarbonki

Jest takie miejsce na mapie Polski, w którym przebywa ok. 60 psów. Wszystkie one nie miały łatwego życia, większość to dzikie psy z pól i lasów albo z gospodarstw, w których nie tylko wisiały na łańcuchach, ale jeszcze nikt nigdy się nimi nie zajmował.

Rzadko zdarza się w tym schronisku pies, który trafił tam ze względu na trudne zdarzenie losowe byłych opiekunów, którzy kochali swojego domowe towarzysza... dopiero dzięki staraniom wolontariuszy mają szansę na nowy, kochający dom.

Schronisko nie jest duże, jest w nim wolontariat. Psy dostają codziennie jedzenie i wodę, ale z pieniędzy, jakie otrzymuje nie starcza już na leczenie i diagnostykę. Mamy też psy starsze, które wymagałyby specjalnej opieki, a niestety nie ma takiej możliwości.

Właściciel robi co może, wolontariusze również, jednak finanse są wieczną zaporą do tego, by poprawić jakość życia tym psom. Koszty weterynaryjne - jeśli masz w domu swoje zwierzę to wiesz, że są ogromne. Odrobaczenie i szczepienia mają zapewnione, ale właściwie na tym kończą się pieniądze.

W nagłych sytuacjach właściciel zawsze reaguje, obecnie leczy ze swoich prywatnych finansów psa powypadkowego, który miał niedowład przednich łapek. Jest lepiej, piesek zaczął poruszać nogami i prawdopodobnie wszystko skończy się dla niego dobrze :)

Leczone są też nagłe przypadki, jeśli się zdarzają pogryzienia, urazy... ale to nie wystarcza :( Bez pieniędzy jednak nic nie możemy zrobić... taka jest brutalna prawda!

Kwota o jaką prosimy pomoże nam otoczyć opieką weterynaryjną pozostałe psy, które wymagają diagnozy i leczenia. 

To inicjatywa wolontariuszy ze schroniska w Sejnach. Pomóżcie nam poprawić jakość życia psom, o których świat zapomniał.

Wsparli

5 zł

Anonimowy Pomagacz

25 zł

Asia

10 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Patrycja Beregszaszi

Pomóżmy naszym mniejszym braciom poprawić ich warunki życia w schronisku, liczy się każda złotówka <3
20 zł

Ania Beregszaszi

pomóżmy poprawić los skrzywdzonych zwierząt <3 trzymam kciuki <3 dużo wsparcia i miłości <3

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
6%
195 zł Wsparło 10 osób CEL: 3 000 ZŁ