Ogrzewanie dla kociego przytuliska PSMZ

Zbiórka zakończona
Wsparło 206 osób
7 150 zł (105,69%)

Rozpoczęcie: 22 Lutego 2023

Zakończenie: 31 Marca 2023

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Kochani, miłośnicy zwierząt! Pierwszy raz kierujemy się do Was o tak dużą pomoc finansową, ale stanęliśmy w miejscu i nie mamy pojęcia, co robić dalej…

Założyliśmy nasze stowarzyszenie we wrześniu 2022 roku, gmina użyczyła nam pomieszczenia na naszą działalność. Po miesiącu naszych działań potwierdziło się, że na terenie miasta i gminy Prabuty jest wiele bezdomnych zwierząt potrzebujących pomocy i leczenia. W ciągu miesiąca pod nasza opieką znalazło się ponad 20 kocich nieszczęść.

Zdecydowaliśmy, że podejmując się pomocy kociakom  i psom, musimy wyremontować otrzymane pomieszczenie, aby doprowadzić je do właściwych standardów. Zaczęliśmy od uprzątnięcia - wynieśliśmy kilogramy zalegających tam śmieci. Wraz z pomocą pracowników ZGM w Prabutach podłączyliśmy wodę oraz zabezpieczyliśmy dach, bo zdarzały się przecieki po obfitych deszczach.

W październiku, gdy spadła temperatura, w pomieszczeniu było zimniej niż na zewnątrz. Dlatego konieczna była wymiana okna, i ocieplenie ściany, na której znajduje się okno. Udało się to zrobić z pomocą lokalnych inwestorów.

Niestety mimo naszych starań, temperatura w pomieszczeniu nadal spadała i zbliżała się do 0 stopni Celcjusza! Zaczęła pojawiać się wilgoć. Codziennie musieliśmy wymieniać kociakom zawilgocone koce, wkładaliśmy do klatek termofory, podgrzewaliśmy mokrą karmę oraz wodę do picia. Nawet sucha karma w miskach po całym dniu nie nadawała się do jedzenia, bo wilgoć wdarła się wszędzie. Kociaki podczas leczenia czy kotki po sterylizacji wymagają ciepła, nie mogliśmy ich dłużej tam trzymać.

Podjęliśmy decyzję i kociaki w październiku tymczasowo przenieśliśmy do prywatnego pomieszczenia jednej z naszych wolontariuszek. A my postanowiliśmy podjąć się remontu i znalezienia sposobu na ogrzanie tego pomieszczenia. Szukaliśmy pomocy u elektryków, kominiarzy i firm zajmujących się montażem centralnego ogrzewania. Sprawdzaliśmy możliwość zamontowania kominka lub kozy, ale wymagałoby to dużych inwestycji, budowania komina i ciągłego nadzoru nad paleniskiem. Niestety wszystkie opcje zamontowanie kominka, pompy ciepła czy kozy przerastały nasze możliwości.

Ostatnią opcją możliwości ogrzania naszego pomieszczenia jest zamontowanie klimatyzatora z funkcją grzania. Spotkaliśmy się z pracownikiem firmy Desco z Rakowca, która zajmuje się montażem takich klimatyzatorów. Sprawdził nasze pomieszczenie i zaproponował rozwiązanie, które pozwoli nam je ogrzać. Finalnie otrzymaliśmy ofertę, która została przygotowana specjalnie dla nas jako stowarzyszenia pomagającego zwierzętom i faktycznie jest to najtańsza opcja ze wszystkich nam proponowanych 5500 zł + VAT, czyli razem 6765 zł. Można ją znaleźć w załączniku poniżej.

Co ważne, jest to najtańsza i przede wszystkim najbezpieczniejsza opcja, która pozwoli zapewnić tam ciepło.  Niestety wciąż dla nas bardzo kosztowna. I już powoli tracimy jakąkolwiek wiarę w remont tego pomieszczenia, a z obecnego, tymczasowego niestety musimy się już niedługo wyprowadzić. Nie spodziewaliśmy się, że ogrzewanie  będzie tak kosztowne i trudne do wykonania. Szkoda nam z niego zrezygnować, ponieważ włożyliśmy dużo własnych środków i siły w zrobienie tam porządku. Pomieszczenie jest duże i nie wymaga dużych kosztów utrzymania. Dodatkowo może pozwolić nam na rozwój naszego Stowarzyszenia.

Dlatego też postanowiliśmy, że spróbujemy skierować się do WAS z prośbą o pomoc. Może razem z Wami uda nam się stworzyć miejsce dla potrzebujących zwierząt! Dostaliśmy już od was mnóstwo wsparcia i potwierdzacie, że nasze działania mają sens! Dlatego wierzymy, że razem damy radę! Każda złotówka przybliży nas do celu!

Podarujcie trochę ciepła dla naszych kociaków!

Załączniki

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 206 osób
7 150 zł (105,69%)