Fundacja Rysy

Reprezentant Zuzanna Chrapczak

E-mail zuzanna@fundacjarysy.pl

Telefon 784612032

Lokalizacja Potasze, wielkopolskie

#cisneklate - podaj łapę, projekt Fundacji Rysy to pomysł, by uczyć ludzi jak udzielać pierwszej pomocy naszym czworonożnym przyjaciołom, a także jak rozpoznać kiedy Twojemu pupilowi jest źle i co zrobić, żeby uratować życie, gdy naszej pomocy będzie potrzebować zwierzę w bardzo ciężkim stanie. 

 pierwszej pomocy dla ludzi znajdziecie sporo materiałów, o tym, jak pomagać czworonogom dużo, dużo mniej. Uczą się o tym studenci weterynarii i osoby pracujące ze zwierzętami na co dzień. Ale większość z Was, przyjaciół i właścicieli zwierząt, nie ma dostępu do porządnej, sprawdzonej merytorycznie (i podanej w przystępny sposób :)) wiedzy o tym, co zrobić gdy Wasz pies albo kot przestaną oddychać. Mało tego, większość opiekunów zwierząt nie wie jak rozpoznawać objawy i kiedy powinni wybrać się do lekarza weterynarii ze swoim czworonogiem. . 

Chcemy to zmienić!
Chcemy pokazać Wam co robić, gdy Wasz pupil znajdzie się w stanie zagrożenia życia. Chcemy opowiedzieć Wam, co może być dla niego zagrożeniem i na jakie objawy powinniście być wyczuleni. Chcemy, żebyście lepiej rozumieli swoich podopiecznych  i wiedzieli jak im pomóc. 

Nasz zespół współtworzy ekipa, która od kilku lat edukuje z pierwszej pomocy, zarówno na szkoleniach praktycznych, jak i w mediach społecznościowych. Są wśród nas także studenci IV roku weterynarii - Zuza i Patryk - którzy z wielką pasją łączą wiedzę z zakresu medycyny weterynaryjnej oraz pierwszej pomocy.

Chcemy prowadzić warsztaty z zakresu pierwszej pomocy dla zwierząt oraz tworzyć edukacyjne treści w internecie

Instagram projektu: 

https://instagram.com/cisneklate.podaj.lape

Facebook projektu: 

https://www.facebook.com/cisneklate.podaj.lape