Czy odpadnie jej noga? Dymka błaga o pomoc!

Wsparło 40 osób
1 986,52 zł (39,73%)
Brakuje jeszcze 3 013,48 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 24 Września 2023

Zakończenie: 31 Grudnia 2023

Godzina: 23:59

Niektóre przypadki przerastają nas psychicznie. Zastanawiamy się jak bardzo musi cierpieć zwierzę aby ktoś poszukał dla niego pomocy. 

Dziś przedstawimy Wam mrożącą krew w żyłach historię kotki Dymki. 

Dymeczka przez kilka lat była kotką żyjącą na dworze, miała karmiciela oraz była wykastrowana. W kwietniu tego roku Dymka została zabrana na badania krwi do gabinetu weterynaryjnego. Po badaniach wróciła w miejsce bytowania ale lekarz pobierający krew nie zdjął kotce opaski uciskowej z nogi! Karmicielka zorientowała się dopiero po kilku dniach od wypuszczenia jak kotce spuchła noga, niestety nie była w stanie jej złapać. 

I tak minęło kilka miesięcy gdy o Dymce dowiedzieliśmy się my. Jej noga była już w trakcie SAMOAMPUTACJI, z zakażoną śmierdzącą raną oraz ogromnie spuchniętą nogą poniżej opaski uciskowej założonej w kwietniu. 

Jak bardzo ten kot musiał cierpieć to nie jesteśmy sobie tego w stanie nawet wyobrazić …

Po długich namysłach podjęliśmy decyzję, że zawalczymy o Dymkę i jej nogę. Koteczka ma założony stabilizator kostny ponieważ w miejscu ucisku doszło do zaniku i patologicznego złamania kości. Na szczęście w obrzękniętej nodze mamy czucie i krążenie. 

Dymka jest kolejnym kotem pod naszą opieką wymagającym ciężkiego i długiego leczenia. Wstępne koszty leczenia wynoszą ok 4 tysiące złotych. Nie chcemy się poddawać w walce o koty, którym nikt nie chce pomóc więc prosimy WAS o ratowanie Dymki :( 

Pomogli

Ładuję...

Organizator
9 aktualnych zbiórek
162 zakończone zbiórki
Wsparło 40 osób
1 986,52 zł (39,73%)
Brakuje jeszcze 3 013,48 zł
Adopcje