Świnie, które zobaczyły niebo

Kochani, 

ten konkurs jest dla nas szansą na poprawienie warunków bytowych zwierząt w naszym azylu. Nie ma szans, żeby w jakikolwiek inny sposób uzbierać takie kwoty i przeznaczyć je właśnie na cele, o których mowa poniżej. Liczy się każda wpłata do skarbonki, a nie wysokość wpłaty czyli jeśli wpłacisz 1 zł to już mamy Twój głos. 

Jesteśmy pierwszym w Polsce azylem dla świń, działamy od prawie 6 lat. Ratujemy świnie przed śmiercią, ale także prowadzimy działania edukacyjne i uświadamiające m.in na temat wpływu hodowli zwierząt tzw. gospodarskich na środowisko i zmiany klimatyczne. Pokazujemy świnie takimi, jakie są naprawdę, łamiąc w ten sposób krzywdzące je stereotypy. Obecnie opiekujemy się ponad 80 świniami różnych ras i gabarytów. Kochamy je wszystkie i staramy się tworzyć im jak najlepsze warunki, zgodne z potrzebami gatunku. Wychodzimy z założenia, że po tym co przeszły należy im się piękne życie. I robimy wszystko, żeby takie właśnie było - radosne, bezpieczne i ciekawe. Niestety, każdego roku jesienią przestaje być przyjemnie. Opady powodują, że robi się potworne błoto, przez które trudno przejść. Świnie uwielbiają błoto, ale tylko latem, kiedy jest gorąco, a jesienią i zimą po prostu marzną. Trudno nam patrzeć na świnie wychodzące z ciepłych domków prosto w lodowate błoto. 

Reasumując, naszą Skarbonkę zakładamy po to, żeby nasi podopieczni nie musieli brodzić w błocie i marznąć. Marzymy o zakupie dużej ilości żwiru, wyprofilowaniu gruntu tak, aby woda nie spływała do zagród, utwardzeniu całego terenu. Do tego potrzebne jest wynajęcie firmy ze specjalistycznym sprzętem i zakup materiałów. 

Kolejną ważną rzeczą jest stworzenie w azylu miejsc, w których azylanci mogliby schronić się przed słońcem. Obecnie korzystamy z żagli przeciwsłonecznych, ale nie jest to doskonałe rozwiązanie. Idealnie byłoby postawić wokół azylu drewniane wiaty, gdzie świniaczki mogłyby bezpiecznie odpoczywać w upalne dni. 

Prosimy, pomóżcie nam zrealizować marzenia mające polepszyć warunki naszym podopiecznym. Z góry, z całego serca dziękujemy za pomoc.

Wsparli

5 zł

Anonimowy Pomagacz

X zł

Sierakowska Elżbieta

30 zł

Rusłana

1 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Karolina

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
79 910,32 zł
Wsparło 8 329 osób