Wesprzyj psie staruszki z Harbutowic!

„Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim”.

Przytulisko w podkrakowskich Harbutowicach powstało w 1999 roku. Zostało założone przez Bożennę Chechlińską, która na potrzeby przytuliska przeznaczyła cały swój dom. Dziesięć lat później, po długiej i ciężkiej chorobie pani Bożenna zmarła. Jej siostra (pani Małgorzata) wraz z mężem postanowili kontynuować misję, powołali do życia Fundację im. Bożenny Chechlińskiej. Od tamtej pory małżeństwo państwa Dobrzańskich mimo podeszłego już wieku (pani Małgosia 73, pan Jerzy 77 lat) opiekuje się starszymi, schorowanymi zwierzętami.

Anonimowy Pomagacz

Aktualnie pod swoją opieką mają 24 psy i 6 kotów (rezydentów), dokarmiają tez okoliczne koty wolno żyjące, wspomagają też karmą dla kotów tzw. karmicieli społecznych. Średnie wieku harbutowickiego czworonoga to około 12-13 lat.

Nie jest żadną tajemnicą, że starsze zwierzęta, szczególnie psy po „przejściach” wymagają nieustającej opieki weterynaryjnej. Poza kosztami często drogiego leczenia czworonogi trzeba także zaszczepić, odrobaczyć, zabezpieczyć przeciw pchłom o kleszczom, ale co najważniejsze trzeba im zapewnić odpowiednie pożywienie. Niestety to wszystko kosztuje...

Anonimowy Pomagacz

Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o wsparcie naszej skarbonki przysłowiową złotówką. Dzięki Wam pozyskamy środki, aby nadal pomagać – z drugiej strony być może wygramy jedną z nagród w utworzonym przez RatujemyZwierzaki konkursie.

Nagrodę w konkursie zdobędą te organizacje, które osiągną największą ilość unikatowych wpłat na niniejszą skarbonkę. Nie liczy się zatem wielkość zebranej na skarbonce kwoty, liczy się ilość zaangażowanych osób. Dlatego gorąco prosimy Was o JEDNORAZOWĄ wpłatę dowolnej wysokości.

Anonimowy Pomagacz

Pozyskane środki przeznaczymy na utrzymanie naszych geriatrycznych podopiecznych, na ich leczenie, szczepienie, odrobaczenie, karmę itd.

Z góry bardzo dziękujemy!

Wsparli

50 zł

Katarzyna Maciejowska

1 zł

Dorota

15 zł

Patrycja

30 zł

Anonimowy Pomagacz

15 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

MB

Pokaż więcej

658 zł
Wsparło 26 osób