Na profilaktykę i utrzymanie kolejnych kociąt w roku 2024

Wsparło 11 osób
250 zł (25%)
Brakuje jeszcze 750 zł

Rozpoczęcie: 28 Czerwca 2024

Zakończenie: 6 Września 2024

Godzina: 02:02

Jesteśmy w środku sezonu na maluchy. W ciągu miesiąca przyjęliśmy pod opiekę aż 16 kociąt. Teraz już wiemy o kilkunastu następnych.

Co roku brakuje nam czasu, aby robić zbiórki dla każdego miotu z osobna. Tym bardziej, ze zazwyczaj nie przynoszą one żadnych rezultatów.  Dlatego chcemy zrobić zbiórkę zbiorczą, na podstawowe potrzeby wszystkich maluchów które trafią jeszcze do nas  roku 2024. Póki co cel zbiórki to 1000 zł. Dzięki ostatniej zbiórce udało się opłacić faktury za poprzednie maluchy, ale ciągle pojawiają się nowe. Oczywiście jeśli pojawi się jakiś miot wymagający sporych nakładów finansowych (np. leczenia kociego kataru) to będziemy tworzyć osobne zbiórki. Ta jest na kociaki zdrowe.

Każdy maluch przyjęty pod opiekę musi zostać odrobaczony i odpchlony. Wyrabiamy też im książeczki. Ich mama (o ile jest znana) jest kastrowana i ma robiony test FiV/FeLV, żeby upewnić się że kociaki są zdrowe (lub jeśli kociaki powyżej 12 tygodni to one same mają robione testy). Jeśli maluszki mają powyżej 8 tygodni musimy je też zaszczepić. Trzeba je też wykarmić a w razie problemów zdrowotnych, wyleczyć. Część maluchów wymaga karmienia z butli...

Kociaki poniżej 12 tygodnia życia oddajemy tylko do domów w dwupaku lub domu z innym przyjaznym kotem, dla ich dobra (czas socjalizacji to najważniejszy czas w ich życiu!). Niestety często zwiększa to długość oczekiwania na dom, a co za tym idzie koszty. Potrzebujemy wsparcia finansowego, żebyśmy mogli nadal ratować ! A także mokrej karmy wysokomięsnej, abyśmy mogli je wykarmić i żwirku, aby mieć co sypać do kuwety.

Prosimy o wsparcie finansowe zarówno dla tych, jak i kolejnych maluszków w tym "sezonie". W zeszłym roku uratowaliśmy ponad 100 kociąt. Dzięki Waszemu wsparciu możemy pomagać!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
9 aktualnych zbiórek
115 zakończonych zbiórek
Wsparło 11 osób
250 zł (25%)
Brakuje jeszcze 750 zł