Prosimy o pomoc dla Duni! Czy jeszcze wstanie na 4 łapy?

1 dzień do końca
Wsparło 79 osób
2 635 zł (73,19%)
Brakuje jeszcze 965 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 24 Stycznia 2020

Zakończenie: 29 Lutego 2020

18 Lutego 2020, 12:27
Dunia i spacer po operacji

Dunia próbuje już wstawać, rehabilitacja przynosi zamierzone efekty!

Prosimy Was o dalsze wsparcie dla Duni, aby mogła wrócić do pełnej sprawności!

Pokaż wszystkie aktualizacje

13 Lutego 2020, 14:03
Razem postawmy Dunię na cztery łapy - nowe wieści!

Nie mogliśmy już dłużej patrzeć na cierpienia Duni, dlatego postanowiliśmy przyspieszyć operację! Niestety, w trakcie jej trwania okazało się, że pomiędzy odłamami kości udowej powstaly bardzo silne zrosty (blizny) i zakończyła się ona niepowodzeniem. Dalsze jej przeprowadzenie wiązałoby się z ogromnym cierpieniem dla naszej walecznej psinki :( 

Wiedzieliśmy, że Dunia przeszła już zbyt wiele i chcieliśmy zaoszczędzić jej kolejnych tygodni cierpienia po operacji. Podjęliśmy decyzję, że poświęcimy jej całą naszą energię i będziemy ją rehabilitować tak długo, aż stanie na cztery łapy! 

Jesteśmy na dobrej drodze do tego, aby Dunia w końcu stanęła na cztery łapki, jednak dalej potrzebujemy Waszej pomocy!

Zbieramy na operację i rehabilitację Duni. Dunia, jak prawie każdy psiak trafiający do schroniska, miała gdzieś swój dom i  rodzinę. Nie wiemy, czy się zgubiła i jej właściciele nie potrafili jej odnaleźć, czy może właściciele bez serca po prostu się jej pozbyli. Jej wiek został określony na około 13 lat. Kilka miesięcy krążyła po wsiach w poszukiwaniu szczęścia w postaci nowej rodziny. Podczas tej tułaczki żywiła się wszystkim, co znalazła.

Zdjęcie RTG wykazało, że w jej żołądku znajdował się kapsel i sznurki. Niestety zamiast szczęścia znalazła pecha, ponieważ została potracona przez samochód. Pod naszą opiekę trafiła z poważnymi złamaniami i krwotokiem wewnętrznym. Myśleliśmy, że nie przeżyje. Ale udało się - przeżyła. Jej stan uległ znacznej poprawie i jest stabilny.

Dunia wygrała walkę o życie, lecz teraz przed nią długa walka o zdrowie. W chwili obecnej jest ona pod opieką Fundacji Dobre Ludki, która zapewnia jej wyżywienie oraz schronienie. Dunia przemieszcza się, ciągnąc swoje tylne łapki za sobą. Niestety brak możliwości ustania na cztery łapy wiąże się z tym, że załatwia się pod siebie.

Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie opłacić koniecznego zabiegu dla psinki, bez którego będzie wciąż przeżywała okropne cierpienia. Po wizycie u ortopedy i wykonaniu zdjęć RTG stwierdzono trzyodłamowe złamanie trzonu kości udowej. Naszym marzeniem jest, aby Dunia znowu stanęła na swoich łapkach i znalazła nowy kochający dom. Prosimy o pomoc w zgromadzeniu środków na operację, opiekę pozabiegową i rehabilitację.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
3 aktualne zbiórki
0 zakończonych zbiórek
1 dzień do końca
Wsparło 79 osób
2 635 zł (73,19%)
Brakuje jeszcze 965 zł
Wesprzyj