Dogonić kocie marzenia

Wsparło 128 osób
6 162 zł (6162%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 17 Lutego 2023

Zakończenie: 30 Grudnia 2023

Godzina: 23:59

Z serca do kotów i z wdzięcznością do Ludzi rozpoczynamy dziś, w Dniu Kota, zbiórkę "Dogonić kocie marzenia".

To zbiórka "specjalna" i długofalowa .

Jako cel zbiórki ustawiłam symboliczną kwotę 100 zł i w zależności od uzbieranych środków zostanie podjęta decyzja o przeznaczeniu funduszy zebranych na zbiórce.

Nie jest to zbiórka, z której środki miałyby zostać przeznaczone na podstawowe potrzeby bytowe Podopiecznych Fundacji Koty u Beaty.

To zbórka na rozwój Fundacji i zwiększenie mozliwości w pomaganiu.

To odważna zbiórka, bo odważne jest pochylanie się nad potrzebującymi kotami, ratowanie życia kotów i branie odpowiedzialności za ich życie.

a życie, które wiele kotów ze względu na wiek, stan zdrowia, czy problemy socjalizacyje, spędzi do końca w fundacji.

Fundacja jest zwieńczeniem kilkudziesięcioletnich działań prywatnej osoby, które były prowadzone przez długie lata ze środków prywatnych kosztem wielu wyrzeczeń              i podporządkowania swojego życia kotom.

Od ok. 6 lat moja charytatywna działalność na rzecz kotów ma coraz szerszy zasięg         i kosztów z tym związanych już jednoosobowo nie da się udźwignąć, w związku            z czym powstała Społeczność , najpierw Dt Koty u Beaty" ,a od niedawna Fundacji Koty u Beaty, która nieustannie pomaga i nigdy nie zawiodła żadnego wziętego pod opiekę kota.

Pierwsze działania adopcyjnego sięgają lat osiemdziesiątych i do chwili obecnej kilkaset kotów znalazło bardzo dobre domy stałe.

Miejsce kotów wyadoptowanych zaraz zajmują nowi Podopieczni i w okresach jesienno- zimowych było już ich nawet 64.

Od 2022 r., od czasu rozpoczęcia wojny na Ukrainie i masowym napływie do Polski zwierząt z Ukrainy oraz z powodu ciężkiej sytuacji związanej najpierw z pandemią,         a następnie z wojną na Ukrainie, ilość adocji bardzo się zmniejszyła i bardzo jest ciężko o nowe dobre domy.

Przybywa natomiast zwierząt porzuconych oraz zaniedbywanych z powodu okrucieństwa ludzi, ale też z powodu braku środków na ich utrzymanie i lecznie.

Czy kot może mieć marzenia?

Czy kot porzucony przez człowieka, chory, zaniedbany, zagłodzony, czasem od środka zjadany żywcem przez psaożyty, nikomu niepotrzebny, przegananiany, sponiewierany bezdomnością do granic możliwości, bytujący zazwyczaj w koszmarnych warunkach, niewidoczny dla ludzi, lub poniewierający się na ludzkich niewidzących go oczach lub żyjący w miejsach, które najpierw stawały się bezpiecznym schronieniem, aby potem stać sie miejscami kocich koszmarów wegetujących z dnia na dzień kotów., może mieć jeszcze marzenia?

Czy może marzyć kot, w którym się tlą ostatnie iskierki życia?

Życie pokazuje , że tak.

Wystarczy tylko dobra wola i łączność ludzkich serc w czynieniu Dobra.

Czy wyczerpana maksymalnie, nie pierwszej młodości osoba może mieć jeszcze marzenia i siłę do ich realizacji?

Od kilku już lat, na dnie serca pali się malutkie światełko i tli nadzieja, że to, co wydaje się czasem niemożliwe, mimo wszystko urzeczywistnia się.

A koty, które wydawało sie, że nie da się uratować ich życia - żyją.

Gdzie jest serce jest Moc.

A gdzie jest łączność wielu serc to wszystko jest możliwe.

Kiedy zakładałam stronę na fb, nie śmiałam przypuszczać, że moje pomaganie kotom zainteresuje inne Osoby.

Nie przypuszczałam też, że poznam, choćby tylko wirtualnie, tak wielu wspaniałych Ludzi, którzy chcą zmieniać świat na lepszy.

Razem dogońmy kocie marzenia🐕

 

  

Pomogli

Ładuję...

Organizator
1 aktualna zbiórka
2 zakończone zbiórki
Wsparło 128 osób
6 162 zł (6162%)
Adopcje