Budujemy domek dla Karuska

Wsparło 10 osób
140 zł (4,66%)
Brakuje jeszcze 2 860 zł
Adopcje

Rozpoczęcie: 22 Lipca 2022

Zakończenie: 30 Października 2022

Godzina: 21:00

Karusek to kucyk przewlekle chory na RAO, czyli końską astmę. Jego stan się nie poprawia, cały czas jest na silnych lekach i ma nawracające ataki duszności. 

Niniejsza zbiórka powstała specjalnie dla niego, abyśmy mogli wybudować mu domek na zimę. Zimowy domek da Karuskowi schronienie przed wiatrem i śniegiem i dzięki niemu będzie mógł być cały czas na dworze, po to, aby miał ulgę w oddychaniu. Takie warunki są najlepsze dla koni, które cierpią na końską astmę. Karusek to kucyk zaniedbany niegdyś przez człowieka, dzisiaj jest zaopiekowany i kochany i mieszka w naszym Azylu w Ktosiowie – niby bezpieczny, lecz wciąż zmaga się z chorobą. Dwa razy dziennie robimy mu inhalacje, aby ułatwić mu funkcjonowanie i zatrzymać rozwój choroby.

Konie to bardzo mądre zwierzęta, a dzięki takiemu rozwiązaniu, gdy Karuska dopadnie atak duszności bądź po prostu będzie mu ciężej oddychać to sam instynktownie skorzysta z wolnej przestrzeni. Jeśli zajdzie potrzeba schroni się przed wiatrem, lub przed opadami śniegu w zimie.

A zatem kochani, pomóżcie nam w budowie domku dla Karuska, czyli małej wiaty, która będzie jego bezpiecznym schronieniem. Ten kucyk wyjątkowo na to zasługuje, jest bardzo grzeczny, ze spokojem znosi codzienne zabiegi a do tego lubi się przytulać.

Do dzieła – razem możemy naprawdę wiele!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
8 aktualnych zbiórek
68 zakończonych zbiórek
Wsparło 10 osób
140 zł (4,66%)
Brakuje jeszcze 2 860 zł
Adopcje