100 ton żwiru dla DZIKICH ŁOSOSI w Polsce !!!

Sebastian Staśkiewicz
organizator skarbonki


100 TON to nie dużo, ale to minimum, co możemy zrobić dla tej i innych samic, które co roku przypływają do polskiej rzeki, by złożyć ikrę. 
Niestety - to podłoże, które widać na filmie nie nadaje się do inkubacji ikry, więc tysiące km podróży i wiele lat czekania na ten moment dla tej ryby pójdą w niwecz. Nic z tego nie będzie. 

Fundacja Ratuj Ryby wraz z Zarządem Okręgu PZW w Słupsku oraz Parkiem Krajobrazowym Dolina Słupi chcemy zbudować dla nich kilka gniazd. 
Jedno gniazdo to wywrotka dużego żwiru. 

Mam wielką nadzieję, że dzięki Waszej pomocy uda nam się choć  10 takich gniazd wykonać latem 2023 

To pierwszy krok pomocy tym rybom. Bardzo potrzebujemy Waszej pomocy, by planować dalsze założone cele związane z o wiele bardziej poważnymi działaniami. 

Wiecej o tej cudownej rybie oraz o innych działaniach można się dowiedzieć na kanale TouTube- Ratuj Ryby

Z góry dziękuję w imieniu dzieci i rodziców dzikich łososi. 

W sumie potrzebnych jest ok 10 000 zł na zakup 5 wywrotek po 20 ton żwiru + transport i organizacja ludzi, którzy to rozprowadzą po rzece. 

Jeśli nie uzbiera się cała kwota, to to, co zebrane zostanie przekazane na tyle żwiru, na ile się uda uzbierać. 

Dodatkowo chciałbym poinformować i przypomnieć, że w fundacji Ratuj Ryby nie ma nikogo zatrudnionego oraz jakichkolwiek obiektów do utrzymania, a środki ze zbiórek czy darowizn zawsze są przekazywane na cel, więc jak ktoś wyobraża sobie inaczej lub porównuje do innych to j.w.

Jak będę potrzebował na paliwo to się zwrócę o pomoc na https://patronite.pl/RatujRyby . Ze środków fundacyjnych  nie można zakupić paliwa, ponieważ do tych celów używam auta prywatnego. 

Wsparli

500 zł

SŁAWOMIR

20 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Piechu

X zł

Seba

100 zł

Andrzej Fogt

20 zł

Marcin

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
10 000 zł
Wsparły 134 osoby