Zawalczmy o przyszłość zwierząt! Stwórzmy zajęcia edukacji humanitarnej

Zbiórka zakończona
Wsparło 9 osób
185 zł (0,37%)

Rozpoczęcie: 12 Marca 2020

Zakończenie: 11 Kwietnia 2022

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Edukacja humanitarna to jeden z naszych filarów działalności. Na pewno priorytetowy. Od początku naszego wolontariatu staramy się spotykać z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi i przedstawiać im świat zwierząt, a także rolę człowieka w trosce o nie.

Łamiemy stereotypy - odwiedzamy przedszkola i szkoły, pokazując dzieciom, że pies na wsi nie powinien żyć na łańcuchu, czy mieszkać w beczce i jeść resztki ze stołu. 

Uczymy poprzez zabawy zasad prawidłowego żywienia, pokazujemy w sposób przystępny młodym osobom, jakie popełniamy błędy i w jaki sposób sprawiamy ból naszym czworonożnym przyjaciołom. Wszystko poprzez pogadanki, gry i zabawy.

Uczymy pierwszej pomocy - w ciągu roku odwiedzamy wiele placówek, jak i miejsca spotkań - imprezy, targi, festiwale, gdzie za pomocą psiego fantomu, uczymy udzielania pierwszej pomocy zwierzętom. Każdy z zainteresowanych może spróbować swoich sił w resuscytacji na psim fantomie. Byliśmy m.in. na Pol'and'Rock Festival oraz Open'er Festival.

Kiedy zaczynaliśmy nasze spotkania, baliśmy się, że nie będą one pozytywnie przyjęte przez rodziców - w końcu, to my dorośli cały czas krzywdzimy zwierzęta, przekazując sobie z dziada pradziada negatywne wzorce, które od pokoleń krzywdzą zwierzęta.

Jednak spotkaliśmy się z samymi pozytywnymi opiniami - zarówno kadra nauczycielska, jak i sami rodzice cieszą się z naszej obecności i organizują kolejne spotkania z naszymi wolontariuszami.

Po publikacji ostatniego postu, który dotyczył przebiegu zajęć w jednym z przedszkoli, w ciągu jednego dnia otrzymaliśmy kilkanaście zaproszeń do placówek w woj. lubuskum. Tak, chcemy odwiedzić je wszystkie!

Po tym jednym dniu jeszcze bardziej utwierdziliśmy się w przekonaniu, jak edukacja humanitarna jest potrzebna, a niestety brakuje jej w szkolnictwie - jako zajęć obowiązkowych.

Dzieci natomiast wykazują ogromne zainteresowanie, aktywnie uczestniczą w zajęcia i co piękniejsze, dzielą się wiedzą z dorosłymi. Dlatego chcielibyśmy jeszcze bardziej skupić się na edukacji. Pójść śladem Fundacji WOŚP, która organizuje szkolenia z pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów.

Niestety jeden podstawowy psi fantom to koszt ok. 2 000 zł (chcielibyśmy zakupić ich 10 sztuk), dodatkowo chcielibyśmy zakupić specjalistyczny fantom, do zajęć z młodzieżą oraz osobami dorosłymi, który pozwala na precyzyjne wykonywać ćwiczenia z resuscytacji - taki fantom wyposażony jest w elektroniczny wskaźnik wyświetlający sygnały o prawidłowej objętości wentylacji, prawidłowym ułożeniu rąk oraz o prawidłowej głębokości ucisku klatki piersiowej. Dodatkowo sygnał świetlny i dźwiękowy informuje o zbyt dużej sile ucisku. Koszt takiego fantomu wynosi ok. 10 000 zł.

Brakuje nam również kociego fantomu. Cały czas czujemy się z tym źle, że nasze ćwiczenia obejmują tylko jedno zwierzę domowe. Oprócz fantomów chcemy postawić mocno na edukację poprzez zabawę, w nasze zajęcia chcemy wdrożyć gry planszowe, np. "O kocie, w kłopocie", "Podaj Łapę", puzzle drzewne "Na psa urok".

Wymyśliliśmy i zaprojektowaliśmy również grę dot. mowy ciała zwierząt, którą chcemy przedstawić na ogromnej planszy, która będzie służyła również jako gra. Planujemy również zakupić zabawki, które pomogą dzieciom zobrazować życie psa na łańcuchu, czy nauczą ich prawidłowego żywienia zwierząt, a także odpowiedzialnego sprzątania po swoim psie. Na naszych zajęciach nie zabraknie też naszych psiaków - pokażemy inteligentne zabawki, maty węchowe, oraz nauczymy dzieci tworzenia zabawek poprzez zajęcia kreatywne.

Wszystko to wymaga jednak nakładów finansowych:

10 sztuk podstawowych psich fantomów do nauki resuscytacji to koszt ok. 20 000 zł,

1 psi fantom do precyzyjnej nauki resuscytacji to koszt ok. 10 000 zł,

5 kocich fantomów do nauki resuscytacji to koszt ok. 16 000 zł.

Musimy zakupić do tego zabawki, apteczki, gry oraz materiały wymienne (jednorazowe) do fantomów.

Prosimy Was o pomoc! Pomóżcie nam stworzyć zajęcia edukacji humanitarnej, dzięki którym każda szkoła oraz przedszkole będą chcieli nas zaprosić, a ich podopieczni będą mogli się z naszą pomocą, rozwijać wrażliwość do zwierząt.

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 9 osób
185 zł (0,37%)