Fundacja Felineus z Rzeszowa walczy o Zwierza...

„Mamy ponad dwie stówki kotów w Fundacji

Ile to było kocich akcji?

Ile wizyt u weterynarza?

Zarwana nocka też się zdarza.

Czuwanie nad chorym i opieka

Gdy jego cenny czas ucieka.

Dużo serca w to wkładamy,

I choć czasami z sił opadamy,

To wielką radość i łzy szczęścia mamy,

Gdy kolejne stworzenie uratować radę damy.

Konkurs na zwierzakobus już zaczął się,

I o pomoc w nim prosimy Cię.

Nie liczy się tu ile kotki uzbierają,

A to, ile jest osób, które nas wspierają.

Więc wystarczy złotówkę wpłacić,

By wielki uśmiech u nas zobaczyć.”

     Izabella


Fundacja Felineus została założona w grudniu 2011 roku. Powstała z myślą o tych istotach, które same nie poproszą o pomoc. Powstała by ratować i nieść pomoc  bezdomnym zwierzętom, głównie kotom.

Bieżący rok 2021  jest dla Fundacji Felineusrokiem jubileuszowym - w grudniu obchodzimy 10 urodziny.

A jakie było te 10 lat? Z pewnością były to lata ciężkiej pracy: walka o zdrowie naszych podopiecznych, zarwane noce, stres skąd wziąć środki na leczenie i utrzymanie kotów (Fundacja nie jest organizacją dotowaną -  utrzymuje się jedynie z darowizn). Nieraz płynęły również łzy po naszych policzkach -  nie zawsze udało się zdążyć z pomocą na czas. Ale te 10 lat naszej działalności, to także mnóstwo sukcesów, które ogromnie cieszą oraz  napędzają do dalszych działań. Przez te wszystkie lata zmieniliśmy los ponad dwóch tysięcy kotów, które dzięki naszej pomocy znalazły nowe domy i nowych opiekunów. To także setki wykastrowanych kotów, które nigdy więcej nie rozmnożą już bezdomności i cierpienia. To także mnóstwo godzin edukacyjnych (dotyczących kocich zwyczajów, odpowiedzialności za zwierzęta czy pomocy bezdomniakom) zrealizowanych w  przedszkolach, szkołach czy instytucjach. To także mnóstwo imprez i eventów edukacyjno - informacyjnych dla mieszkańców Rzeszowa oraz najbliższych okolic. Wszystkie te działania realizują wolontariusze Fundacji Felineus w swoim wolnym czasie. 

Przez te 10 lat nie mieliśmy fundacyjnego samochodu, który mógłby dowieźć naszych wolontariuszy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc czy realizowana jest “kocia akcja”, zajęcia edukacyjne czy event. Samochód dostosowany do kocich potrzeb to nasze marzenie. Nigdy nie było nas stać na jego zakup. Utrzymujemy się tylko i wyłącznie z Waszych darowizn - a  te przeznaczane są na karmę, żwirek, środki  higieniczne, weterynarię, kocie akcesoria. Na “marzenia” nie ma już miejsca w Fundacyjnym budżecie. Musimy sobie radzić w swoim zakresie: prywatny samochód - ale nie każdy z wolontariuszy takowy posiada, rower, ogłoszenia z prośbą o transport z punktu a do punktu b,  komunikacja miejska, piechota. Jak się domyślacie - nie każda ta forma jest komfortowa w przypadku  transportu kotów: czy to na zabieg do lecznicy, czy  do domu tymczasowego  z lecznicy*, czy np wolno żyjącego  kota w klatce łapce do sterylizacji albo kilkunastu kotów w transporterach po interwencji. 

*Fundacja Felineus działa na zasadzie siatki  domów tymczasowych -  są to prywatne domy i mieszkania   wolontariuszy, w których  przyjęte pod opiekę Fundacji koty dochodzą do siebie, socjalizują się i wyruszają do  nowych domów. 

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Wolontariusze wsiadając w prywatne samochody, często niewielkie, niektóre bardzo leciwe - przemierzają każdego  roku kilometry dróg by pomagać kotom w potrzebie. Niejednokrotnie trafiliśmy na ograniczenia, które ciężko było pokonać: klatki nie mieszące się do bagażnika, transportery, których nie było już gdzie pomieścić, zabrudzone fotele i tapicerka, którą trudno doczyścić, a jeszcze trudniej zdezynfekować.  W ubiegłym roku na przykład, przeprowadziliśmy interwencję - wyrwaliśmy z piekła ponad 40 kotów z jednej z podkarpackich wsi. Nasi wolontariusze kilkukrotnie jechali w to miejsce, za każdym razem jadąc  trzema - czterema prywatnymi samochodami - brakowało miejsca by pomieścić wszystkie zwierzęta i niezbędny do akcji sprzęt w jednym  samochodzie.

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Z nadzieją na spełnienie naszego samochodowego marzenia przychodzi akcja  “Zwierzakobus”: możliwość wygrania przestronnego auta z  przestrzenią bagażową dostosowaną do kocich potrzeb. Wyobrażamy sobie wnętrze “Zwierzakobusa”: elegancko poukładane klatki i transportery, zabezpieczone pasami mocującymi, przestrzeń wykończona z materiałów łatwo zmywalnych, którą bez problemu można umyć i zdezynfekować po każdej podróży. Samochód, który pojedzie po szosie i szutrowej wiejskiej drodze. Bezpieczny pojazd, który zapewni komfort jazdy, bez obaw że nie dojedziemy do celu. 

Anonimowy Pomagacz

Dziś nasze marzenie o “Zwerzakobusie” ma szansę się spełnić - ale tylko  z Wasza pomocą. 

W jaki sposób możesz nam pomóc? Zasady są bardzo proste:

- wpłać dowolną darowiznę do Felineusowej  zwierzakobusowej skarbonki (może być  tylko 1 zł!) - liczy się liczba unikatowych darczyńców  a nie wysokość wpłaty!

- udostępnij skarbonkę w swoich mediach społecznościowych, na stronie internetowej, powieś plakat lub ulotkę dot. akcji - chętnie wyślemy Ci ją na maila do  wydrukowania. 

- zaproś swoich znajomych, przyjaciół, rodzinę do wsparcia naszej Fundacji w akcji.

Zwierzakobusy (pięć aut) otrzymają te organizacje, których skarbonka zostanie wsparta przez największą liczbę Darczyńców.

Mamy czas do 16.12.2021, do godz. 24:00 - zegar już odlicza kolejne minuty.

Czy pomożesz nam zawalczyć o nasze marzenie i piękny urodzinowy prezent? 

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Wsparli

1 zł

Olkaa

10 zł

Anonimowa Pomagaczka

1 zł

Agusia

1 zł

Aga

1 zł

Agnieszka

10 zł

Anonimowa Pomagaczka

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
6 045 zł
Wsparło 670 osób