Ratujemy 40 psów z fabryki "labków"

Wsparło 960 osób
35 780,60 zł (119,26%)

Rozpoczęcie: 11 Maja 2019

Zakończenie: 6 Lipca 2019

To była trudna interwencja, ponieważ z uwagi na właścicielkę hodowli wszelkie działania przy zwierzętach wykonywaliśmy z policją. Najpierw były to oględziny całego stada i warunków utrzymania zwierząt, potem czynności z biegłym sądowym, gdzie oględzinom poddano kilkadziesiąt zwierząt. W trakcie dochodzenia wykonywaliśmy jeszcze inne działania dokumentujące znęcanie się nad zwierzętami. Mimo, iż złożyliśmy wniosek na policję o odbiór wszystkich psów, które miały niewłaściwe warunki utrzymania - mogliśmy w trybie interwencyjnym odebrać tylko 8 psów. Wniosek o odbiór pozostałych psów nadal czeka na rozpatrzenie przed odpowiednie organy. Zgromadziliśmy w tej sprawie bardzo dużo dowodów. Dokumentacja jaką w tej sprawie przygotowaliśmy liczy kilkaset stron. Została już przekazana policji i gminie. Koszt przygotowania tych dowodów to prawie 4 tys. zł. - w większości to wydruki fotografii, wykonanie nagrań wideo. Koszty transportu psów wyniosły drugie tyle. Przewoziliśmy je najpierw do kliniki weterynaryjnej w Wieliczce, a potem do azylu w miejscowości Sekłak, gdzie trwa kontynuacja leczenia. Koszty weterynaryjne, jakie ponieśliśmy ze zbiórki na ten cel to kwota prawie 12 tys. zł. Faktury w załączeniu, również poniżej w opisie zbiórki.

Koszty dalszego leczenia i utrzymania psów już po opuszczeniu lecznicy to kwota 16 tys. zł. Przy takich schorzeniach to leczenie nadal trwa. Obecnie w sprawie karnej policja dysponuje już opinią biegłego oraz kilkoma tomami akt. Przedstawienie zarzutów i sporządzenia aktu oskarżenia w naszej ocenie to kwestia kilku tygodni, może miesięcy. Z kosztów zbiórki będziemy także pokrywać koszty dojazdu na czynności sprawy administracyjnej i karnej w postępowaniu przygotowawczym. Po uzyskaniu nowych informacji w sprawie w tym o wysłaniu aktu oskarżenia poinformujemy Państwa w zakończeniu zbiórki. 

Wszystkie z odebranych zwierząt znalazły domy tymczasowe. Ich leczenie wciąż trwa, ale stan zdrowia psów się znacznie poprawił - zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Na zdjęciach poniżej mogą Państwo zobaczyć, jak zmieniło się życie odebranych interwencyjnie labradorów:

To wszystko było możliwe dzięki Państwa pomocy. Państwa pomoc ratuje kolejne życie!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
8 aktualnych zbiórek
79 zakończonych zbiórek
Wsparło 960 osób
35 780,60 zł (119,26%)