Fundacja Albatros

Reprezentant Ewa Rumińska

E-mail info@falbatros.pl

Telefon 664173828

Lokalizacja Dywity, warmińsko-mazurskie

Pod skrzydła naszej fundacji rocznie trafia ponad 1000 poszkodowanych ptaków - nasza pomoc jest dla nich jedyną szansą na przeżycie. Od ponad 20 lat w Bukwałdzie koło Olsztyna prowadzimy Ptasi Szpital, wyjątkowe miejsce stworzone dla ptaków, w którym otrzymują specjalistyczną opiekę i schronienie. Ponad połowa naszych skrzydlatych podopiecznych po zakończonym leczeniu szczęśliwie wraca na wolność!

Ptaki, których nie da się całkiem "naprawić" mają dom w Ptasiej Akademii - części azylowej Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie.

Choć serce naszych działań mieści się w Bukwałdzie, wspieramy też inne ośrodki w całym regionie w ramach projektu SYMBIOSIS, a także prowadzimy edukację i organizujemy wolontariacką grupę Ptasia Straż.

Jesteśmy małą lokalną organizacją o wielkich marzeniach i ogromnej pasji do pomagania ptakom. Możesz się do nas przyłączyć.

Opieka nad dzikimi zwierzętami nie jest systemowo finansowana z budżetu Państwa. Organizacje takie jak nasza pozostają same z kwestia poszukiwania środków na finansowanie swojej działalności. Każda forma wsparcia jest dla nas niezmiernie cenna, pozwala nam "lecieć dalej", pozwala nam ratować kolejne ptasie życia, opiekować się ptakami, które przebywają w szpitalu i azylu, pozwala nam pomagać osobom, które znajdują ranne ptaki i zostają z tym same, nie wiedzą, gdzie i jak szukać pomocy (bo państwo jej nie zapewnia).

Razem możemy uratować kolejne ptaki!