Figa zbiera na ratującą życie operacje!

juli88
organizator skarbonki

Figa to około 2 letnia suczka w typie yorka.
Suczka została oddana przez poprzedniego właściciela, bo niebyła potrzebna, sikała w domu więc trzymana była na zewnątrz. Po zmianie domu sikanie suni nadal trwało, dlatego zaczęliśmy sunie diagnozować, powracające zapalenie pęcherza zmusiło nas do zrobienia konkretniejszych badań, badanie krwi i usg pokazało bardzo poważne schorzenie, które bez operacji pomału zabija sunie. Schorzenie to nazywa się zespoleniem wrotno-obocznym.
Zespolenie wrotno-oboczne jest to powstanie połączenia naczyń krwionośnych pozwalającego na przemieszczanie się krwi bezpośrednio z żołądka, jelit, trzustki, śledziony w sposób omijający wątrobę, przez co organizm jest powoli zatruwany. Jesteśmy już po rozmowie z prof. weterynarii Galantym, który specjalizuje się w operacjach tego typu schorzeń, znamy już koszty:
Koszt operacji to 1800 zł - 2000 zł w Warszawie
Koszt jednej doby w szpitaliku 150 zł (liczę, że 3 doby wystarczą)
Koszt USG potwierdzającego diagnozę w Poznaniu to koszt 100 zł
Całość może wyjść max 3000 zł (nie wiemy co będzie potrzebne po zabiegu - leki / opatrunki), aktualnie mamy uzbierane 800 zł z bazarku więc brakuje około 2000 zł.
Gdyby ktoś mógł pomóc uratować nam tą cudowną sunie bylibyśmy ogromnie wdzięczni. Figa jest radosnym, energicznym psem pragnącym żyć w swojej kochającej rodzinie.

Wsparli

50 zł

EwaW

20 zł

Ag

30 zł

Wiola

50 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Elżbieta Szczygielska

Trzymaj się malutka
Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
Wsparło 11 osób
506 zł (25%)