Fundacja Fioletowy Pies

Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Magda Stefańska

E-mail fundacja@fioletowypies.pl

Telefon 664 332 220

Lokalizacja Opole, opolskie

Cześć! Fajnie, że jesteś!

Nie wiesz kim jesteśmy i co robimy? Fundacja Fioletowy Pies powstała w 2008 roku w Opolu. Od początku działamy na rzecz zwierząt bezdomnych, porzuconych, chorych i źle traktowanych.

Mam pod opieką psy (co chyba nikogo nie dziwi) i koty. Zapewniamy im wszelkie niezbędne środki do życia. Pobyt tymczasowy, pożywienie i szczepienia, na leczeniu kończąc.

Zwierzęta, które do nas trafiają to niestety często ofiary przemocy i zaniedbania nieodpowiedzialnych właścicieli. Zanim taki zwierzak trafi do adopcji i odpowiedniego domu wkładamy dużo pracy w przygotowanie czworonoga… i dwunoga też, aby adaptacja w nowym domu była jak najmniej stresująca dla zwierzęcia. I żeby dwunóg wiedział jak się swoim nowym przyjacielem opiekować. Zatem pomagamy, szkolimy, doradzamy. Prowadzimy również akcje sterylizacyje.

Poszukujemy też nowych domów dla psów i kotów, wliczając w to także domy tymczasowe. Dzięki dobrej woli osób prywatnych i firm często udaje się nam zapewnić miejsce potrzebującym zwierzakom.
Mogą tam w spokoju i pod odpowiednią opieką czekać na nowych właścicieli. Musimy jednak zapewniać adopciakom karmę i leki.

Cóż… nowych kochających właścicieli też szukamy. I wolontariuszy.

Przez 14 lat naszej działalności udało nam się pomóc kilkuset zwierzakom. Nie moglibyśmy tego osiągnąć bez pomocy ludzi, którym tak jak nam nie jest obojętny los psiaków i kotów. Pomagają nam osoby prywatne, firmy, samorząd.

Dzięki nim możemy pomagać zwierzętom.

Wielu z naszych podopiecznych to czworonożni seniorzy, którym trzeba poświęcić więcej czasu i uwagi. Niektóre chore zwierzęta potrzebują drogiej i specjalistycznej karmy oraz stałego leczenia. To niestety spore wydatki.

Często kiedy trafia do nas chore zwierzę musimy uruchamiać różne zbiórki, bo okazuje się że potrzeba sporych funduszy na leczenie i opiekę. Tak aby nasi podopieczni mogli jednak odzyskać wiarę w ludzi. To wymaga czasu, który nie zawsze jest po naszej stronie.

Dlatego aby sprawnie działać i móc pomagać kolejnym zwierzakom potrzebujemy Twojej pomocy.

Nie każdy może się zaangażować czasowo w pomoc zwierzętom. Nie każdy też potrafi znieść widok maltretowanych i chorych zwierząt. Rozumiemy to. Uwierz.

Dzięki Twojej pomocy będziemy im mogli zapewniać godne warunki do szczęśliwego życia i błyskawicznie reagować wtedy, kiedy pojawi się potrzeba, a nie kiedy dopiero znajdą się wystarczające środki.

Możesz pomagać naszym podopiecznym wspierając fundację poprzez portal Ratujemy Zwierzaki jednorazowo, albo przekazując nam co miesiąc stałą kwotę.

Po prawej stronie znajdziesz przydatne opcje.

Aktualnie zależy nam na pozyskaniu 1000 dobrych ludzi, którzy zechcą wspierać naszych podopiecznych kwotą 10 pln miesięcznie - korzystając z opcji "Wspieraj co miesiąc".

Ta z pozoru niewielka kwota pozwoli nam sprawniej reagować na zgłoszenia i szybciej organizować opiekę, jeśli zbierze się odpowiednia ilość osób.

Jak to mówią: w kupie siła!

Dziękujemy w imieniu naszym i naszych kochanych sierściuchów!

Ładuję...

220 zł

Bella boutique Izabela Jakimowicz

22 darowizny na tę organizację, ostatnia