Skatowany, przyduszony i wrzucony do rzeki na pewną śmierć...

Zbiórka zakończona
Wsparły 722 osoby
21 150 zł (60,42%)

Rozpoczęcie: 24 Czerwca 2020

Zakończenie: 30 Listopada 2020

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
09 Sierpnia 2020, 19:52
Aktualizacja

Fuks przeszedł ostatnio sporo kolejnych badań i konsultacji, w tym onkologiczne i u dr Olkowskiego. Z czaszką dobrze.

Sam Fuks cieszy się życiem, wyleguje się na trawce, bryka po ogródku. Apetyt dopisuje. Patrząc na niego aż trudno uwierzyć, że jego stan jest tak poważny.

Niestety wyniki badań i biopsji są złe, nowotwory, prawdopodobnie gruczolak jelita cienkiego oraz nowotworowe jądro, które nie zeszło do moszny w wieku szczenięcym, utrzymuje się anemia.

Operacja będzie bardzo trudna, do usunięcia oba guzy, węzeł chłonny i kawałek jelita cienkiego. Termin na początek września.

Rokowania są bardzo ostrożne.
Dalsze decyzje co do ewentualnego naświetlania lub chemii, po operacji i badaniu histopatologicznym guzów.

On się nie poddaje, więc walczymy‼

T. 695491549

Pokaż wszystkie aktualizacje

30 Czerwca 2020, 14:07
Fuks dzisiaj.

Dzisiaj kolejne małe postępy :)

Fuks dzisiaj chodzi bardziej stabilnie, chociaż nadal chwiejnie. Jest bardziej ożywiony i spragniony towarzystwa człowieka, ba! jak trzeba to i sobie klamką drzwi otworzy żeby wejść do pokoju.
Z jedzeniem jeszcze ma trudności, dlatego dostaje troszkę zmiksowane.
Przed nim jeszcze długa droga, ale już ta dobra

Przesyła Wszystkim piękny uśmiech.

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/fukszrzeki

T. 695491549

26 Czerwca 2020, 21:52
26.06.2020

Trudno w to uwierzyć i mimo że wiele już widziałam, to... zresztą zobaczcie sami...

Dzisiaj wykonano tomografię, dodatkowe rtg i rezonans, opisy za kilka dni.

Odma podskórna okolicy czołowej, zatoki zmasakrowane, krwiak lewej gałki ocznej, skóra w tragicznym stanie, odparzenia, rany. Nadal z nosa wysięk.

A on? On dzisiaj wstaje, żywszy, zaciekawiony, głodny, zjada, pije. Chodzi!

Doktor przyprowadził mi Fuksa do gabinetu, wtulił się natychmiast, usiedliśmy na podłodze, wpakował się na kolana i już nie chciał zejść. Nie ma już mgły w oczach, jest błysk

To się nazywa WOLA ŻYCIA!

Stan nadal ciężki, ale Fuks walczy, my też walczymy.

T. 695491549

25 Czerwca 2020, 08:04
Aktualizacja

Wieści od Fuksa.

Stan stabilny, głównie leży, dużo śpi, nadal utrzymuje się krwotok z nosa, kicha krwią, reaguje na otoczenie, podjęto decyzję o zacewnikowaniu.

W wynikach badań krwi leukocytoza, niedokrwistość, podwyższone parametry nerkowe.

W USG (skrót, cały opis w karcie poniżej) - wątroba niepowiększona, pęcherzy żółciowy w normie, śledziona niepowiększona, nerki miąższ lekko niejednorodny, łagodnie podwyższona echogeniczność kory, miedniczki i moczowody nieposzerzone, nadnercze prawe o niejednorodnym miąższu z nielicznymi punktowymi echami w typie mineralizacji/zwłóknień, trzustka i żołądek adekwatnie do wieku i "diety", prostata o przewlekłej przebudowie, możliwe że pozapalnej, w śródbrzuszu obecna masa w postaci regularnego owalnego guza (guz rozrostowy nowotworowy? jądro wnętrowskie?), węzły chłonne biodrowe po stronie prawej w przewadze przebudowane, naciekowo- rozrostowo, hipoechogeniczne i niejednorodne, obecne punktowe mineralizacje. Wskazane badanie bipsyjne.

Fuks cały czas dostaje antybiotyk, silne leki przeciwbólowe, płyny. Jego stan jest stabilny, ale nie na tyle dobry, by mógł przejść kolejne badania, kolejne poważniejsze badania obrazowe najwcześniej w piątek.

Walka o życie Fuksa trwa!

T. 695491549

Pobity, przyduszony, wrzucony do rzeki na pewną śmierć!

W minioną niedziele mężczyzna łowiący ryby w rzece Świślina w gminie Kunów zauważył w wodzie psa. Zwierze nie reagowało na wołanie. Kiedy wyciągnięto go na brzeg, okazało się, że pies ma poważne obrażenia głowy oraz krwawi. Dodatkowo miał na szyi ciasno zawiązaną smycz.

Przewiozłam Fuksa do kliniki, chociaż bardzo baliśmy się, czy da rade. Niestety innej opcji nie było, musiał trafić do kliniki 24 h.

Stan fuksa jest bardzo ciężki, czaszka zgruchotana, obrzęg, ropno-krwisty wysięk z nosa, wyschnięte, zapadnięte gałki, krew w uszach, krwiaki w pyszczku.

Walczymy o jego życie!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
2 aktualne zbiórki
63 zakończone zbiórki
Wsparły 722 osoby
21 150 zł (60,42%)