Fundacja Ekologiczna ARKA

Reprezentant Wojciech Owczarz

E-mail w.owczarz@fundacjaarka.pl

Telefon 609333504

Lokalizacja Bielsko-Biała, śląskie

Fundacja Ekologiczna ARKA łączy ekologię z działaniami społecznymi i ochroną zwierząt. Naszą pasją jest edukacja ekologiczna. Prowadzimy ogólnopolskie, innowacyjne akcje i kampanie. Angażujemy w działania ekologiczne miliony Polaków. ARKA została założona 2005 roku przez Wojciecha Owczarza.

Współpracujemy z samorządem lokalnym, biznesem, organizacjami pozarządowymi, szkołami i przedszkolami. Uczymy poprzez zabawy, gry, instalacje przestrzenne, nowoczesne technologie.

Prowadzimy kilka akcji edukacyjnych, w których pomagamy zwierzętom:

1.KUP DESKĘ – pomóż jeżom przetrwać zimę. 

W ramach akcji „KUP DESKĘ” Fundacja Ekologiczna ARKA buduje domki dla jeży oraz pomaga miłośnikom tych zwierząt w opiece nad nimi. Dodatkowo prowadzićmy edukację ekologiczną skierowaną do dzieci i młodzieży. Nasza akcja to ciekawy pomysł na prowadzenie bardzo konkretnej pomocy dla zwierząt i nieszablonowej edukacji ekologicznej. Podczas prowadzonej akcji chce także zachęcić miłośników zwierząt i ekologii do wpłat niewielkich kwot poprzez system dostępny na stronie www.kupdeske.pl 

2. Pluszaki ratują zwierzaki - Akcja Pluszaki ratują zwierzaki to doskonały pomysł jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć działanie, z którego wszyscy są zadowoleni. Zarówno osoby oddające zabawki, jak i te nabywające je po bardzo okazyjnych cenach, jak i na końcu organizacje ratujące zwierzęta, odnoszą z tej akcji wymierne efekty. Warto zaznaczyć, iż dotychczas zorganizowaliśmy 6 edycji akcji, w których uzbieraliśmy aż 28 500 zł. Środki te trafiły do organizacji na co dzień ratujących zwierzęta w okolicach Bielska-Białej.  Wsparcie otrzymały: Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik" Na Pomoc Dzikim Zwierzętom, Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna, Fundacja Psia Ekipa oraz Fundacja Przystań Ocalenie prowadząca schronisko dla zwierząt pod Pszczyną.

3. Dajemy rzeczom drugie życie. RATUJEMY ZWIERZĘTA! Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza szkoły i przedszkola, ale też firmy i organizacje do nowej akcji. Zachęcamy do zorganizowania charytatywnego kiermaszu niepotrzebnych rzeczy (książki, zabawki, gry, puzzle, upominki, ubrania itd.), z którego dochód nasza fundacja przeznaczy na ratowanie zwierząt. Chcemy głównie wspierac z tych środków leczenie zwierząt.

4. Dla zwierząt. Dla klimatu. Pomoc zwierzętom od zawsze stanowi ważny filar naszych działań. Budowaliśmy już domki dla jeży, zbieraliśmy fundusze na pomoc fundacjom opiekującym się zwierzętami, teraz chcemy uświadamiać konsumentom, że nadmierne spożywanie mięsa ma wpływ na los zwierzat, na naszą planetę, zwłaszcza na ocieplający się klimat

Pomogli

Ładuję...