"Mruczek sam nie poprosi o pomoc" - zbiórka d...

Fundacja Psi Los
organizator skarbonki

Fundacja Psi Los

Fundacja Psi Los serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w I edycji ogólnopolskiej zbiórki środków przeznaczonych na zakup karmy dla bezdomnych i potrzebujących kotów.

Panuje powszechne przekonanie, że kot zawsze jakoś sobie poradzi. Niestety, ten stereotyp okazuje się całkowicie błędny. W dzisiejszych czasach wolno żyjące koty mają mocno „pod górkę”. Z jednej strony dokarmiane są przez osoby, którym ich los nie jest obojętny (tzw. karmicieli społecznych), z drugiej zaś zamyka się przed nimi piwniczne okienka lub przegania z miejsc, w których mogłyby się ogrzać i schronić przed mrozem lub deszczem. Wychłodzenie organizmu jest, poza głodem, bezpośrednim zagrożeniem życia dla kota. Często dosłownie w ostatniej chwili przeziębione i przemarznięte trafiają do schronisk lub zostają otoczone opieką przez fundacje, stowarzyszenia czy też przytuliska. Ile z nich nie ma tego szczęścia…

Jeśli chcesz wesprzeć koty przebywające pod opieką Fundacji "Karuna" przekaż symboliczną złotówkę i pomóż im przetrwać zimę. Dzięki Tobie przysłowiowy Mruczek otrzyma pełną michę karmy!

Serdecznie dziękujemy!

Pod opieką naszej fundacji znajduje się ponad 300 kotów wolnożyjących, oraz grupa psów. Kotami zajmujemy się w zarówno bezpośrednio jak i poprzez wolontariuszy karmicieli. Są to koty bytujące w różnych miejscach m.in: Targówek, Stara Miłosna, Praga Północ, Grochów, Mińsk Mazowiecki, Urle choć w miarę naszych możliwości staramy sie wspierać (karmą, finansowaniem leczenia i kastracji) podopiecznych opiekunów kotów z różnych rejonów Polski. Opieka to przede wszystkim codzienne dokarmianie, dbanie o miejsca bytowania, doglądanie dobrostanu podopiecznych i udzielenie pomocy medycznej w razie potrzeby. Tak wygląda nasza codzienność. Jednak za główny cel obraliśmy wprowadzenie w całej Polsce programu kastracji i znakowania zwierząt posiadających właścicieli . To z tych zwierząt rodzą się kolejne pokolenia bezdomniaków, zwierząt dla których nie ma domów i które, o ile nie zostaną zabite przez hycla, trafią do schronisk w których statystycznie co 3 z nich musi umrzeć. Kastracja czyli przeciwdziałanie jest rzeczywistą walką z bezdomnością a nie budowanie kolejnych schronisk, których nikt nie kontroluje. Jesteśmy pierwszą i jedyną organizacją pro zwierzęcą w Polsce współpracującą z NIK oraz jedyną która opracowała wzorcowy program opieki nad zwierzętami dla gmin oraz pakiet edukacyjny dla mieszkańców.

Wsparli

15 zł

Anonimowa Pomagaczka

X zł

przez pryzmat lat

30 zł

Jolanta

Powodzenia i wielkie podziękowania dla wszystkich pomagających.
10 zł

Anonimowa Pomagaczka

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
5%
250 zł Wsparło 7 osób CEL: 5 000 ZŁ