Fundacja Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Puchaczówka"

Fundacja Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Puchaczówka"
Adopcje
Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Marcin Marzec

E-mail fundacjapuchaczowka@gmail.com

Telefon 534997955

Lokalizacja Wyszonowice, dolnośląskie

     Nazywam się Marcin. Prawie 20 lat, wspólnie z żoną, Anetą, zajmuję się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt.

     Na początku była to okazjonalna pasja polegająca na pomocy w zaprzyjaźnionych instytucjach przy rehabilitacji dzikusów. Dość szybko okazało się, że dzikich zwierząt w potrzebie jest niesamowicie dużo, a pasja stała się naszym życiem.

     Zapotrzebowanie na pomoc jest tak ogromne, że w 2015 roku zdecydowaliśmy się na odważny krok i z naszego prywatnego domu zrobiliśmy Ośrodek.

   Wcześniej, każdego roku, pomagaliśmy kilkunastu dzikim zwierzakom, a od momentu uruchomienia Ośrodka liczba ta wystrzeliła do kilkuset rocznie (i to nie z jedynką czy dwójką z przodu). Obecnie bilans zwierzaków, którym udało nam się pomóc sięga kilku tysięcy.

   W Ośrodku staramy się zapewnić dzikim pacjentom jak najlepsze warunki do rehabilitacji, żeby mogły w pełni sprawne wrócić na wolność. Te, które nie odzyskują pełnej sprawności i ich stan uniemożliwia powrót do natury, zostają z nami na zawsze.

   Niestety Państwo nie utrzymuje takich miejsc jak Puchaczówka i na to, aby Ośrodek funkcjonował, musimy zarabiać. Nasz czas dzielimy pomiędzy pracę zawodową, a zwierzaki. Dodatkowo prowadzimy zajęcia edukacyjne i podejmujemy się najrozmaitszych prac dodatkowych.

   Pomoc darczyńców, ludzi, którym nie jest obojętny los dzikich zwierząt, pozwala nam przyjmować na leczenie i rehabilitację więcej zwierząt - z taką pomocą jesteśmy w stanie więcej czasu poświęcić zwierzętom i uratować je od śmierci.

        Jeśli masz ochotę zobaczyć nas na YouTube i posłuchać "puchaczówkowych opowieści" - zapraszamy na nasz kanał Aneta i Marcin Puchaczówka. Niemalże codziennie publikujemy tam krótkie chwile, a co tydzień zamieszczamy dłuższe odcinki. Dzięki temu poznasz nas lepiej.

Pomogli

Ładuję...

Adopcje