Fundacja Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Puchaczówka"

Fundacja Ośrodek Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Puchaczówka"

Reprezentant Marcin Marzec

E-mail fundacjapuchaczowka@gmail.com

Telefon 534997955

Lokalizacja Wyszonowice, dolnośląskie

Nazywam się Marcin i od prawie 20 lat wspólnie z żoną Anetą zajmuję się leczeniem i rehabilitacją dzikich zwierząt.

     Na początku była to okazjonalna pasja polegająca na pomocy w zaprzyjaźnionych instytucjach przy rehabilitacji dzikusów.. Niestety dość szybko okazało się, że dzikich zwierzaków w potrzebie jest tak dużo, że owa pasja wymyka się spod kontroli i przejmuje nam nasze życie. 

     Zapotrzebowanie na pomoc jest tak ogromne, że w 2015 roku zdecydowaliśmy się na odważny krok i z naszego prywatnego domu zrobiliśmy Ośrodek. Od tamtego momentu nasze hobby stało się naszym życiem.

Co roku pomagaliśmy kilkunastu dzikim zwierzakom, a od momentu uruchomienia Ośrodka liczba ta wystrzeliła do kilkuset rocznie (i to nie z jedynką czy dwójką z przodu). Obecnie bilans zwierzaków, którym udało nam się pomóc sięga kilku tysięcy.

W Ośrodku staramy się zapewnić dzikim pacjentom jak najlepsze warunki do rehabilitacji tak aby mogły w pełni sprawne wrócić na wolność - i robimy to dość często kosztem naszej przestrzeni życiowej ale absolutnie nie jest to marudzenie z naszej strony :) Bardziej jako anegdoty wspominamy zniszczony przez wydrę prysznic czy poodrywane przez borsuki kafle w kuchni.

Niestety Państwo nie utrzymuje takich miejsc i na to aby Ośrodek funkcjonował musimy zarabiać.

Nasz czas dzielimy pomiędzy pracę, a zwierzaki. Aby Ośrodek funkcjonował prowadzimy zajęcia edukacyjne i podejmujemy się licznych prac dodatkowych.

Wiemy, że z Waszą pomocą jesteśmy w stanie więcej czasu poświęcić na pomoc zwierzętom i znacząco poprawić ich warunki w Ośrodku.

        Jeśli masz ochotę zobaczyć nas na YouTube i posłuchać "puchaczówkowych opowieści" - zapraszamy na nasz kanał Aneta i Marcin Puchaczówka. Niemalże codziennie publikujemy tam krótkie chwile, a co tydzień zamieszczamy dłuższe odcinki.

Pomogli

Ładuję...