Stowarzyszenie "W ogrodzie Viadrusa"

Reprezentant Celina Szymik

E-mail wogrodzieviadrusa@gmail.com

Telefon 509794333

Lokalizacja Lewin Brzeski, opolskie

Stowarzyszenie "W ogrodzie Viadrusa" prowadzi hospicjum dla zwierząt. Swoje miejsce na ziemi znajdują tutaj zwierzęta stare, schorowane, u schyłku życia, często wyrwane ze szponów śmierci. Wszystkie potrzebują specjalnej opieki. W hospicjum znajdują one miłość, szacunek, opiekę oraz miękką kanapę, czyli wszystko to czego im potrzeba.

Nasz dom jest ostatnią szansą dla przygarniętych pod skrzydła hospicjum zwierząt. Często są to zwierzęta nieadopcyjne z powodu wieku i chorób, zatem nasze  zwierzaki zostają u nas dokońca swoich dni. Leczymy je, dbamy o nie, ratujemy tak długo dopóki żyją w komforcie. Czasami niestety musimy jednak pozwolić im godnie odejść.

Czasem, jak np. Blucik odchodzą szybko. Zostają z nami tylko kilka dni, gdyż wycieńczenie, wiek i choroby, nie pozwalają dłużej skorzystać z życia.

Czasem kilka tygodni. Nie jest to długo, ale dzięki temu niektóre z naszych hospicyjnych psiaków poznały co to jest ciepły, bezpieczny kąt, dotyk człowieka, czy przysmak.

Niektóre psiaki pozwoliły abyśmy dbali o nie kilka miesięcy. Były szczęśliwe, ale nie chciały już dłużej zostawać na ziemii. Wybierały podróż za Tęczowy Most.

Były lub są też i takie, które wyrwane z obięć kostuchy postanowily pokazać wszystkim, że życie jest piękne...

...więc będą z jego uroków korzystać...

...pełnymi garściami i najdłużej jak to możliwe.

Pomogli

Ładuję...