Zagłodzona sunia odebrana interwencyjnie!

Zbiórka zakończona
Wsparło 118 osób
3 390 zł (56,5%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 19 Listopada 2023

Zakończenie: 30 Listopada 2023

Godzina: 23:00

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Dnia 19.11.23 w gminie Gorzków została przeprowadzona interwencja. Kiedy nasz patrol dojechał na miejsce, im oczom ukazała się bardzo wychudzona sunia, słaniająca się na łapach, która przy próbie wyjścia z budy wywróciła się i przez chwilę leżała w błocie, nie mogąc się podnieść.

Była przywiązana do ogrodzenia sznurkiem, gdyż według właścicieli mogła przeskoczyć przez siatkę... Niestety nikt nie zwrócił już uwagi na to, że sznurek był na tyle krótki, że uniemożliwiał całkowite wejście do tej pseudo "budy" i sunia całe dnie leżała na ziemi na brudnym kawałku materiału, obecnie mokrym od błota.

Sunia ma spory obrzęk łapy i podobno przez tydzień czy dwa odmawiała przyjmowania pokarmu, ale to również nie skłoniło właścicieli do wizyty u weterynarza. Na nasze pytania otrzymaliśmy od jednego z opiekunów odpowiedź, że "weterynarz był w lecie i odrobaczył zwierzę, pies jest chory, dlatego tak wygląda". Na co chory? Nikt nie wiedział… "Jest stary", tak po prostu… Drugi opiekun twierdził natomiast, że chwilę wcześniej woził psa do gabinetu weterynaryjnego, ale nie potrafił nawet wskazać konkretnie do jakiego! To tyle z opieki weterynaryjnej...

Na miejsce wezwaliśmy patrol policji, sunia została odebrana i w trybie natychmiastowym przetransportowana do całodobowej kliniki w Lublinie, gdzie zlecono szereg potrzebnych badań. Podczas transportu rzuciła się na leżącą w aucie siatkę, w której wyczuła karmę. Czy tak zachowuje się pies, który odmawia jedzenia? 

Z pierwszych informacji po obserwacji i badaniach w klinice:

"Sunia waży 17 kg, jest duża niedowaga, wychudzenie.

Zaostrzony szmer w klatce piersiowej, widoczny stan zapalny w małżowinie usznej, dużo zmian guzowatych na całym ciele, okolicach sutków, czaszce i ogonie. Niektóre mają po 2-3 cm.

Prawa kończyna - silny obrzęk całego stawu nadgarstkowego.

Trwa diagnostyka. Zlecona morfologia i biochemia. Planowane jest USG jamy brzusznej, konsultacja chirurgiczna, konieczne jest również echo serca".

Najbliższe tygodnie sunia spędzi w klinice. My natomiast złożymy zawiadomienie z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt o znęcaniu się nad zwierzęciem. Bardzo prosimy Państwa o wsparcie finansowe. Dołożymy wszelkich starań, aby właściciele zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
6 aktualnych zbiórek
738 zakończonych zbiórek
Wsparło 118 osób
3 390 zł (56,5%)
Adopcje