Kociaki potrzebują Waszego wsparcia. Zbieramy na sterylizację - zapobiegamy bezdomności!

Zbiórka zakończona
Wsparło 108 osób
3 011 zł (60,22%)

Rozpoczęcie: 24 Stycznia 2019

Zakończenie: 26 Grudnia 2019

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
20 Sierpnia 2019, 18:53
Kolejna sterylka za nami...

Kolejna Kotka po sterylizacji. Już nie będzie więcej rodzić....

Dlaczego kastrujemy? Kastracja zmniejsza nadpopulację kotów i zapobiega bezdomności. Dzięki kastracji zmniejsza się ilość kociąt, które umrą w cierpieniach z powodu kociego kataru, białaczki, z głodu, przejechane przez samochód, zagryzione przez psy...

Zabieg eliminuje ryzyko wystąpienia ropomacicza oraz zmniejsza możliwość zachorowania na nowotwory listwy mlecznej, jajników i jąder. Kastrowane koty żyją dłużej. Kocury nie wdają się w bójki terytorialne, nie walczą o kotki, mniej migrują. Kotki nie są wyniszczane przez kolejne ruje, ciąże i porody.

W zeszłym roku udało nam się wykonać około 30 kastracji kotek i kocurów. W tym roku nie zamierzamy spocząć na laurach. Kastracje kotów wolnożyjących wiążą się z dwudniową hospitalizacją, odrobaczaniem i odpchlaniem. Często też konieczne jest leczenie świerzba usznego czy dodatkowe badania. Wszystko to generuje olbrzymie koszty.

Środki finansowe na pokrycie kosztów związanych z zeszłorocznymi kastracjami fundacja musiała zdobyć i zgromadzić we własnym zakresie. Udało się to jedynie dzięki prywatnym darczyńcom i aktywności fundacji w przeprowadzaniu licznych zbiórek, licytacji i bazarku. Nie mieliśmy i nadal nie mamy żadnych dotacji od gminy ani innych jednostek samorządowych. Dlatego ponownie prosimy o pomoc. Jesteśmy odpowiedzialni = kastrujemy! Pomożcie nam pomagać!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
0 aktualnych zbiórek
26 zakończonych zbiórek
Wsparło 108 osób
3 011 zł (60,22%)