Ratuj jeże razem z nami

Big 59dd0554 ddc4 493d bc96 35e20a736a0e
Wsparło 751 osób
7 006 zł (70,06%)
Brakuje jeszcze 2 994 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 15 Października 2017

Zakończenie: 15 Grudnia 2017

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Jeżurkowo w Skierdach pod Warszawą od lat ratuje jeże. Działa tylko dzięki prywatnym darczyńcom. Dawniej opiekunowie w ośrodku ratowali i zwracali wolność kilkudziesięciu zwierzętom rocznie. Teraz ratowanych jeży w ciągu roku jest kilkaset. Ranne i chore zwierzęta znajdują pomoc, są leczone i zwracane naturze.

W lecie często do ośrodka trafiają osierocone mioty, zdarza się, że tuż po urodzeniu. Jeżątka traktują ludzkich opiekunów jak jeżową mamę. Kiedy dorastają, robią się samodzielne i są wypuszczane na wolność w bezpiecznych dla jeży lokalizacjach.

Tegoroczna jesień zapowiada się rekordowo. Do ośrodka przywożone są młode jeże, które przygotowują się w ośrodku do pierwszej w swoim życiu hibernacji.

Również,  jak zwykle jesienią,  przyjeżdzają w dużej liczbie chore zwierzęta. Nie tylko, jak dawniej z województwa mazowieckiego, ale praktycznie z całego kraju. Kraków, Rzeszów, Lublin, Kielce, Ostrołęka... Jednocześnie w ośrodku przebywa kilkadziesiąt zwierząt. Leczenie i rehabilitacja bywają długotrwałe, czasami trwają  tygodnie, czasami miesiące.

Koszty utrzymania i leczenia zwierząt, mediów, środków czystości i koniecznego wyposażenia  rosną lawinowo. Darowizny nie nadążają za rosnącą liczbą jeży. Ośrodek rehabilitacji i zwierzęta czeka bardzo trudna pod względem finansowym jesień i zima.

Pomóż nam ratować chroniony gatunek dzikich zwierząt. Ratuj jeże razem z nami!

Pomogli

Ładuję

Wsparło 751 osób
7 006 zł (70,06%)
Brakuje jeszcze 2 994 zł
Wesprzyj

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość