Zdrowy pokarm dla ptaków, bez bułeczek i chlebka!

Wsparło 12 osób
370 zł (3,7%)
Brakuje jeszcze 9 630 zł
Wesprzyj

Rozpoczęcie: 12 Lutego 2021

Zakończenie: 1 Marca 2022

Pomóż nam zadbać o dzikie ptaki zimą. Zamieńmy chleb na pokarm, który nie krzywdzi, a utrzymuje przy życiu. Wszystkie dzięki KACZKOMATOM! 

Czym są kaczkomaty? Automatami z karmą dla ptaków, z których każdy może skorzystać.

Dzisiaj chcielibyśmy poruszyć temat niezwiązany z naszymi najczęstszymi, stałymi, bywalcami - psami i kotami, ale równie istotny, mimo że dotyczy stworzeń, które z futrem nie mają nic wspólnego - mianowicie chodzi o ptaki, które także trafią pod opiekę naszą i innch zwierzolubnych przyjaciół.

Ostatnio w parkach, nad stawami, przeraża nas ilość osób, karmiąca ptaki chlebem, bułką, resztkami z obiadu. Po zwróceniu uwagi, większość odpowiada, że to tylko troszkę, że to tylko kawałek, więc przecież nie zaszkodzi...

Niech takich osób, będzie z kilkadziesiąt w ciągu jednego i każdy, da tylko jedną bułkę, a z tego, już tworzy nam się niezdrowy bufet.

Dlaczego nie wolno karmić łabędzi, kaczek i innych ptaków ludzkimi przekąskami? Dlatego, że jedynie tego typu pokarmu powoduje u nich:

- kwasicę - chorobę układu pokarmowego

- zespół anielskiego skrzydła

- deformację stawów, która utrudnia bądź nawet uniemożliwia latanie

- odwodnienie i problemy z nerkami, przez dużą ilość soli

- biegunki

- niedobory składników pokarmowych, a w efekcie osłabienie odporności i większą podatność na choroby.

Jeżeli więc do braku zdrowego, naturalnego pokarmu przez dłuższy czas dodamy ujemne temperatury, otrzymamy zabójczą mieszankę.

Jeżeli chcesz dokarmiać ptaki, wybierz: kasze, ziarna, nasiona. Ptaki wodne możesz śmiało karmić gotowanymi warzywami. Dokarmiaj mądrze, albo nie rób tego wcale, dzikie zwierzęta nie pójdą do weterynarza z bólem brzucha.

Dlatego postanowiliśmy utworzyć zbiórkę na potrzeby ptaków - zbiórkę na kaczkomaty na terenie Lubska, dzięki którym nie tylko dzikie zwierzęta otrzymają najlepsze pożywienie, ale też zachęcimy mieszkańców miasta, by zamienili chleb na ziarno. Z doświadczenia wiemy, że to nie zakazy, a dobry przykład jest najlepszą edukacją humanitarną. 

Dla nas i naszych przyjaciół, którzy na co dzień opiekują się ptakami w potrzebie, jest to również realna szansa na mniejszą ilość podopiecznych.

Bierzmy przykład od innych. Kaczkomaty stanęły także w innych miastach:

Czas na lubuskie! Pomożecie kochani?

Pomogli

Ładuję...

Wsparło 12 osób
370 zł (3,7%)
Brakuje jeszcze 9 630 zł
Wesprzyj