Źrebna klacz po urazie przeznaczona na rzeź... Uratujmy ją przed tą straszną śmiercią!

Wsparło 413 osób
12 715 zł (105,95%)

Rozpoczęcie: 14 Października 2019

Zakończenie: 26 Października 2019

Holi serdecznie dziękuje za uratowanie życia. Aktualnie przebywa w domu tymczasowym w pobliżu kliniki w gotowości do przewiezienia na operację.

Uraz miednicy jest tak poważny, że Holi nie ma szans urodzić swojego dziecka drogą naturalną. W pierwszej diagnozie lekarz sugerował aborcję. W związku z licznymi zapytaniami oraz koniecznością oceny ryzyka aborcji i określenia wieku ciąży postanowiliśmy wykonać kolejna diagnozę i dodatkowe badania. Po kolejnych badaniach lekarz stwierdził iż zabieg aborcji będzie bardzo obciążający dla organizmu klaczy dlatego dla jej bezpieczeństwa musieliśmy poprosić o dodatkową konsultację weterynaryjną.
Po szczegółowych badaniach okazało się, że ciąża jest na tyle zaawansowana, że wywołanie przedwczesne porodu niesie duże ryzyko cesarskiego cięcia i związanych z tymi konsekwencji czyli gwałtownego osłabienia organizmu zarówno fizycznie jak i psychicznie.
Dodatkowo sama ciąża jest dla niej okresem kiedy organizm ma zdolności regeneracyjne i daje jej siłę, sprzyja gojeniu się urazów. Zapadła decyzja o ratowaniu obydwu żyć. Do porodu będziemy wszystkimi siłami i środkami wspomagać proces zrastania kości miednicy a kiedy źrebak będzie gotowy do przyjścia na świat zostanie wykonane cesarskie cięcie tuż przed rozpoczęciem właściwej akcji porodowej. Po porodzie oboje będą otoczeni troskliwą opieką i nadal będziemy walczyć o zdrowie Holi. Jest szansa na uratowanie obojga i podarowanie tej końskiej rodzinie wspaniałego życia. Będzie trudno i wiele spraw może nie pójść po naszej myśli jednak patrząc w oczy Holi widzimy jak bardzo walczy o zdrowie.
Jest pogodna, ma ogromny apetyt, interesuje się światem. Patrząc na nią nic nie wskazuje na jej poważny stan. Wielkie czarne oczyska proszą o pomoc i chodź zaznała wiele złego, zachowanie jej wskazuje na to że nie była dobrze traktowana, jest bardzo ufna i po kilku minutach pozwala głaskać się wszędzie i przytula się mocno.

Holi nie wymaga podawania środków przeciwbólowych, jest pogodna i polubiła wszelkie czynności pielęgnacyjne wręcz domaga się pieszczot.

Rozliczenie zbiórki wykup życia 7500 koszty transportu do kliniki 750 zł, koszty diagnostyki i pobytu w Szpitalu 1950 zł, transport do drugiej kliniki 700 zł, dodatkowa diagnostyka 540 zł i pobyt w klinice 525 zł łącznie 11965 zł Plus prowizja portalu.

Będziemy na bieżąco informować o dalszych losach klaczy, prosimy o wsparcie i dobre myśli. Dziękujemy w imieniu Holi.

Pomogli

Ładuję...

Organizator
3 aktualne zbiórki
23 zakończone zbiórki
Wsparło 413 osób
12 715 zł (105,95%)