Stowarzyszenie Kocia Przystań

Stowarzyszenie Kocia Przystań

Reprezentant Adrian Król

E-mail kociaprzystan@gmail.com

Telefon 793406726

Lokalizacja Dąbrowa Górnicza, śląskie

Kocia Przystań jest stowarzyszeniem na rzecz pomocy bezdomnym kotom, działającym dzięki ciężkiej pracy ludzi dobrej woli. Zajmujemy się odławianiem porzuconych, osieroconych i chorych kotów, badamy je, leczymy, szczepimy i szukamy dla nich odpowiedzialnych i kochających domów. Zwierzęta chore, młode lub takie, które po miesiącach lub latach spędzonych w ciepłych domach zostają wyrzucone na ulicę, nie są w stanie same sobie poradzić, są narażone na wypadki, choroby i agresję ze strony innych stworzeń. To właśnie z myślą o nich stworzyliśmy Kocią Przystań, w której na każdego czeka ciepłe posłanie, pełna miska, czysta kuweta i mnóstwo miłości ze strony wolontariuszy. Nasi podopieczni przebywają w domach tymczasowych lub w lokalu, który wynajmujemy dzięki funduszom pozyskanym od osób o dobrym sercu. Wpłaty na nasze konto w znacznej większości przeznaczane są na opłaty związane z wynajmem lokalu oraz wizyty u weterynarza, ponieważ przyjmujemy również datki rzeczowe w postaci karmy, kocy, zabawek, kuwet, żwirku i środków czystości.

Na ten moment mamy dwa pomieszczenia – w jednym przebywają koty zdrowe, gotowe do adopcji, a w drugim koty chore lub w trakcie rehabilitacji. Oba pokoje zostały wyremontowane i umeblowane przez wolontariuszy tak, aby stworzyć istny koci raj – rezydenci mają tam mnóstwo kocich zabawek, drapaki, półki, duże okna, przez które mogą patrzeć na świat oraz boksy, w których koty chore są trzymane w czasie leczenia.
Naszą działalność można śledzić na blogu lub na naszym fanpage na facebooku. Regularnie wrzucamy zdjęcia naszych podopiecznych, informujemy o akcjach charytatywnych, nagłych potrzebach i sukcesach.
Zachęcamy do pomocy nie tylko materialnej – każdy może zostać wolontariuszem, wziąć udział w akcji charytatywnej lub pomóc w transporcie kotów.

 

Pomogli

Ładuję...