Dla kotka z roztrzaskaną i przemieszczoną mie...

DobryKlik.pl
organizator skarbonki

KociKlik.pl realizuje 54 cel. Jest nim pomoc dla kocurka!


Pomóc można na dwa sposoby:

Wchodząc na stronę www.KociKlik.pl, gdzie każde odsłonięcie obrazka oznacza 5 groszy dodanych do zbieranej puli.

oraz dokonująć dobrowolnej wpłaty klikając "WESPRZYJ"
 

__________________________________________________

OPIS CELU:

Leżał tam, na trawniku w wielkim mieście, nie wiadomo jak długo… Gdy dobra Duszyczka na niego spojrzała, od razu zaniepokoiła ją dziwna pozycja i zachowanie kota. Nie uciekał, nie wstawał. Tylko wpatrywał się w nią błagalnie.


Podejrzewając najgorsze, wezwała Animal Patrol, który przewiózł kotka do schroniska. Stamtąd pacjent trafił pod naszą opiekę.

Nie wiemy, czy kotka potrąciło auto, motor, rower, czy wypadł komuś z okna. I pewnie się tego nie dowiemy. Wiemy natomiast, że musiał leżeć przez dłuższy czas w tej trawie. Prześwietlenie RTG wykazało, że ma roztrzaskaną i przemieszczoną miednicę oraz wypadniętą główkę kości udowej. Wykazało też, że kości zaczęły się już zrastać. Oczywiście krzywo i nie tak jak należy…


Kotek od poniedziałku przebywał w szpitalnej klatce w lecznicy. Najważniejsze było, by choć troszkę go ustabilizować, odżywić i nawodnić. Zwierzątko do tej pory nie je samodzielnie, jest wyczerpane i słabe. Karmione jest strzykawką, dostaje wlewy dożylne i silne środki przeciwbólowe.

Pierwsze badania wykazały znaczną leukocytozę, która mogła być wynikiem wstrząsu pourazowego. Ponowna morfologia wykazała spadek leukocytozy, natomiast pojawiła się anemia niewielkiego stopnia i uszkodzenie wątroby.

20.04.2018) zawieźliśmy kocura na konsultację do chirurga-ortopedy — doktora Owczarka. Podczas wizyty zrobiono mu powtórne rtg, które potwierdziło relatywnie świeży uraz miednicy. Uszkodzenia w obrębie lewego stawu biodrowego są według lekarza o wiele starsze, niewykluczone, że jest to wada rozwojowa. W kończynie brak czucia na obwodzie. W badaniu per rectum, kanał miednicy jest drożny. W stawach biodrowo-krzyżowych jest obustronne zwichnięcie oraz pęknięcie w spojeniu miednicy. 


Musimy wykonać dodatkowe badania, czyli tomograf komputerowy miednicy, który powie więcej o stanie miednicy i stawu biodrowego. Po wynikach tomografii doktor Owczarek podejmie decyzjeęo dalszym postępowaniu. Tomografia będzie w poniedziałek.

Rokowania są bardzo ostrożne. Operacja będzie skomplikowana i trudna. Zarówno dla kotka jak i dla chirurgów.

Prosimy o wsparcie i pomoc w zbieraniu pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia Czarnuszka. Sami nie damy rady. Tylko razem z Wami możemy spróbować mu pomóc. On już przecież tyle wycierpiał!

Poomoc.pl i KociKlik.pl 

postanowiły wesprzeć zbiórkę kwotą 1000zł

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Aleksandra

50 zł

duht

20 zł

Anonimowa Pomagaczka

10 zł

?

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
101%
1 016,78 zł Wsparły 42 osoby CEL: 1 000 ZŁ