Skrzywdzone przez człowieka koty proszą o pomoc

DobryKlik.pl
organizator skarbonki

DobryKlik.pl

KociKlik.pl realizuje 59 cel. Jest nim pomoc dla Lisy i Larego!

DobryKlik.pl

Pomóc można na dwa sposoby:

Wchodząc na stronę www.KociKlik.pl, gdzie każde odsłonięcie obrazka oznacza 5 groszy dodanych do zbieranej puli.

oraz dokonująć dobrowolnej wpłaty klikając "WESPRZYJ"
 

__________________________________________________

OPIS CELU:

Lisa i Lary - młode duchem, stare ciałem...

DobryKlik.pl

Te dwa kociaki są efektem bezmyślnego okrucieństwa ludzi, którym wydaje się, że robią dobrze, a w rzeczywistości skazują zwierzęta na męczarnie, choroby i śmierć.

DobryKlik.pl


Na pierwszy rzut oka to miłe kociaki, śliczne, puchate i gotowe do adopcji. Zdjęcia jednak nie pokazują ich dramatu…

W podrzeszowskiej wsi pewien mieszkaniec ma kotkę, która rodzi młode – są one następnie sprzedawane, bo skoro kotka ładna, to i kociaki ładne. Te, które nie wyglądają zbyt puchato, lądują w stodole – myszy są, koty mają sobie radzić, z głodu nie umrą. Najczęściej takie koty dziczeją, ale nie w tym wypadku, bo samozwańczy hodowca z równym entuzjazmem podchodzi do własnego rozmnażania, toteż maluchami zajmuje się stadko jego własnych dzieci – w końcu małe dzieci lubią małe koty, a z tych nie będzie już nic dobrego, na sprzedaż nie pójdą.

DobryKlik.pl

Lisa i Lary trafiły do nas przypadkiem, tylko dlatego, że obcą osobę poruszyło sumienie. Oba kociaki są zapchlone, zaświerzbione, zarobaczone – w końcu nigdy jeszcze nie widziały weterynarza. Najgorsze jednak jest to, że te zwierzęta są po prostu zamęczone. Zmaltretowane. Nie są w stanie ustać na łapkach, wzięte na ręce – przelewają się bezwładnie…

DobryKlik.pl

Miały „wszystko” - jedzenie, opiekę i dziecięcą czułość.

Tak naprawdę są niedożywione, zaniedbane i straumatyzowane nieodpowiedzialnością człowieka. Bezmyślnym okrucieństwem, którego ślady widać w ich smutnych oczach, w których powinna tlić się iskra kociej chęci do zabawy…

DobryKlik.pl

Przed nami dużo pracy, by Lary i Lisa zaufali człowiekowi, poczuli przyjemność pieszczoty, wrócili do zdrowia…Pomożesz nam w tym?

Faktury za opiekę weterynaryjną, diagnostykę i leczenie czekają na zapłacenie, a oba koty powinny jeszcze jeść karmę dobrej jakości, by jak najszybciej wrócić do zdrowia, znaleźć prawdziwe, kochające domy i zapomnieć o dotychczasowej tragedii. Niestety nie wykluczamy, że kicią psychiką bedzie musiał zająć się zoopsycholog lub behawiorysta.

Stan zdrowia Lisy jest niestety bardzo zły, Lary powoli wraca do sił.

Lisa wciąż walczy a my razem z nią. Codzienne wizyty w lecznicy to dla niej i dla nas już norma. Są dni kiedy jest lepiej, kiedy wstępuje w nas nadzieja, a za chwilę pojawia się znowu bezsilnośc i bezradność...

DobryKlik.pl

Mamy nadzieję, że kiedyś Lary i Lisa będą pięknymi, dostojnymi kotami o dłuższym, puszystym futrze. Będą patrzeć dostojnie i ze spokojem na swoich opiekunów, podtykając czasem łebek do pieszczoty i mrucząc ze szczęścia. Razem możemy sprawić, by ten obraz stał się rzeczywistością.

-----

Poomoc.plKociKlik.pl 

postanowiły wesprzeć zbiórkę kwotą 1000zł

Wsparli

142,35 zł

strm

10 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowa Pomagaczka

20 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
100%
1 009,75 zł Wsparło 41 osób CEL: 1 000 ZŁ