Pomóż w leczeniu kotów z Kociego Hospicjum

Cześć. Koty z Kociego Hospicjum przystępują do konkursu. O zwycięstwie decyduje liczba unikalnych darczyńców wrzucających do tej skarbonki choćby 1 zł. Im więcej osób wpłaca - tym większa szansa na wygranie dotacji. Dlatego prosimy - wpłać i udostępnij kocią skarbonkę, powiedz o niej swoim znajomym, namów do pomocy swoich bliskich. Dziękujemy!

Kocie Hospicjum istnieje jako zarejestrowana organizacja już ponad 10 lat. Pomagamy przede wszystkim starym lub/i przewlekle, bądź nieuleczalnie chorym zwierzętom, z wadami wrodzonymi, po ciężkich urazach, niesamodzielnym z różnych względów, z założenia nieadopcyjnym. Stworzyliśmy dla nich dom - najczęściej pierwszy, jaki kiedykolwiek miały, i jedyny, jaki kiedykolwiek będą mieć.

Anonimowy Pomagacz

Pod naszą opieką przebywa w Kocim Hospicjum na stałe około 80 zwierząt. Mają zapewnioną dożywotnią opiekępomoc weterynaryjną, odpowiednie leczenie i wyżywienie, spokój, ciepłe posłanie, czyste kuwety, oraz co najważniejsze: ciągłą obecność człowieka i kontakt z nim, jeśli tylko chcą.

Anonimowy Pomagacz

Oprócz codziennych kosztów związanych z utrzymaniem Kociego Hospicjum (karma, żwirek, środki czystości, itp.) ogromną część naszych wydatków stanowią koszty weterynaryjne. Oprócz standardowych kastracji, sterylizacji i profilaktyki (m.in. szczepienia, odrobaczanie) ponosimy koszty diagnostyki stanu zdrowia naszych podopiecznych (od zwykłych badań krwi, RTG, USG, przez konsultacje specjalistyczne, po tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny) i zabiegów (okulistycznych, stomatologicznych, czy chirurgicznych o różnym stopniu skomplikowania). Ponieważ trafiają do nas wyłącznie zwierzęta wymagające opieki weterynaryjnej, same koszty leczenia idą co roku w setki tysięcy złotych. W samym tylko 2022 roku Hospicjum przyjęło ponad 20 kocich uchodźców z Ukrainy, nie licząc blisko 50 kotów z naszych, polskich ulic.

Anonimowy Pomagacz

Chcielibyśmy Was prosić o wsparcie w konkursie, byśmy dalej mogli leczyć naszych podopiecznych tak, jak tego wymaga ich stan zdrowia - bez oglądania się na stan konta.

Ewentualną wygraną oraz wszystkie środki przekazane do niniejszej skarbonki przeznaczymy w całości na opłacenie kosztów leczenia weterynaryjnego hospicyjnych zwierząt.

Dziękujemy.

Anonimowy Pomagacz

***

O nas

Początki Fundacji sięgają wolontaryjnej działalności Agnieszki Szubert. W 2005 roku Agn zaczęła prowadzić dom tymczasowy dla kotów we współpracy z różnymi organizacjami prozwierzęcymi i osobami prywatnymi. Z czasem wyspecjalizowała się w opiece paliatywnej nad trudnymi kocimi przypadkami. Wtedy to powstał pomysł stworzenia Kociego Hospicjum – miejsca, w którym bezdomne koty mogłyby w ostatnich miesiącach czy nawet dniach życia zaznać spokoju i stałej troski ze strony człowieka.

W 2012 projekt Agn został zarejestrowany jako organizacja pozarządowa – Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych. Fundacja prowadzi hospicjum zapewniające domowe warunki dla kotów chorych, uprzednio bezdomnych oraz działania w zakresie zwalczania bezdomności i krzywdy zwierząt, takie jak: opieka paliatywna i specjalistyczna nad potrzebującymi kotami, sterylizacje, kastracje, adopcje. W szczególności staramy się objąć pomocą zwierzęta zdziczałe i porzucone. Wspieramy osoby, które samodzielnie działają na rzecz poprawy losu bezdomnych zwierząt: karmicieli kotów środowiskowych i - w uzasadnionych przypadkach - opiekunów zwierząt właścicielskich. Propagujemy wiedzę, za którą stoi nasze wykształcenie i wieloletnie doświadczenie: o prawach zwierząt i ich odpowiedzialnym traktowaniu, o sposobach walki z bezdomnością zwierząt niechcianych, o możliwościach ograniczania ich populacji, o skutecznym realizowaniu programu kastracji i sterylizacji, o opiece paliatywnej, o humanitarnych metodach eutanazji, o adopcji bezdomnych psów i kotów.

Jesteśmy transparentni i rozliczamy się z każdej podarowanej nam złotówki. Każdego roku publikujemy sprawozdania merytoryczne i finansowe, a działania relacjonujemy również w mediach społecznościowych i na stronie internetowej. Losy każdego ze zwierząt, które do nas trafiają można zatem śledzić niemal na bieżąco.

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Wsparli

10 zł

Iza

10 zł

Havner

25 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

1 zł

Anonimowa Pomagaczka

50 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
16 274 zł
Wsparło 656 osób