Pomóż w leczeniu kotów z Kociego Hospicjum

Koty z Kociego Hospicjum znów przystępują do konkursu.

Tak, jak w ubiegłym roku, o zwycięstwie decyduje liczba unikalnych darczyńców wrzucających do tej skarbonki choćby 1 zł. Im więcej osób wpłaca - tym większa szansa na wygranie dotacji.

Rok temu zebraliśmy w ten sposób 16274 zł. Umożliwiło nam to kontynuację leczenia chorób przewlekłych 19 hospicyjnych zwierząt (ich zdjęcia poniżej) oraz zakup niezbędnych leków.

Dlatego prosimy - wpłać choćby tylko 1 zł i udostępnij kocią skarbonkę, powiedz o niej swoim znajomym, namów do pomocy swoich bliskich. To naprawdę ogromna pomoc!

***

O KOCIM HOSPICJUM

Kocie Hospicjum istnieje jako zarejestrowana organizacja już ponad 11 lat. Pomagamy przede wszystkim starym lub/i przewlekle, bądź nieuleczalnie chorym zwierzętom, z wadami wrodzonymi, po ciężkich urazachniesamodzielnym z różnych względów, z założenia nieadopcyjnym. Stworzyliśmy dla nich dom - najczęściej pierwszy, jaki kiedykolwiek miały, i jedyny, jaki kiedykolwiek będą mieć.

Anonimowy Pomagacz

Pod naszą opieką przebywa w Hospicjum na stałe około 80 zwierząt. Mają zapewnioną dożywotnią opiekę – pomoc weterynaryjną, odpowiednie leczenie i wyżywienie, spokój, ciepłe posłanie, czyste kuwety, oraz co najważniejsze: ciągłą obecność człowieka i kontakt z nim, jeśli tylko chcą.

Anonimowy Pomagacz

Oprócz codziennych kosztów związanych z utrzymaniem Kociego Hospicjum (karma, żwirek, środki czystości, itp.) ogromną część naszych wydatków stanowią koszty weterynaryjne. Oprócz standardowych kastracji, sterylizacji i profilaktyki (m.in. szczepienia, odrobaczanie) ponosimy koszty diagnostyki stanu zdrowia naszych podopiecznych (od zwykłych badań krwi, RTG, USG, przez konsultacje specjalistyczne, po tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny) i zabiegów (okulistycznych, stomatologicznych, czy chirurgicznych o różnym stopniu skomplikowania). Ponieważ trafiają do nas wyłącznie zwierzęta wymagające opieki weterynaryjnej, same koszty leczenia idą co roku w setki tysięcy złotych. 

Anonimowy Pomagacz

Chcielibyśmy Was prosić o wsparcie w konkursie, byśmy dalej mogli leczyć naszych podopiecznych tak, jak tego wymaga ich stan zdrowia - bez oglądania się na stan konta.

Ewentualną wygraną oraz wszystkie środki przekazane do niniejszej skarbonki przeznaczymy w całości na opłacenie kosztów leczenia weterynaryjnego hospicyjnych zwierząt.

Dziękujemy.

***

O FUNDACJI

Początki Fundacji sięgają wolontaryjnej działalności Agnieszki Szubert. W 2005 roku Agn zaczęła prowadzić dom tymczasowy dla kotów we współpracy z różnymi organizacjami prozwierzęcymi i osobami prywatnymi. Z czasem wyspecjalizowała się w opiece paliatywnej nad trudnymi kocimi przypadkami. Wtedy to powstał pomysł stworzenia Kociego Hospicjum – miejsca, w którym bezdomne koty mogłyby w ostatnich miesiącach czy nawet dniach życia zaznać spokoju i stałej troski ze strony człowieka.

W 2012 projekt Agn został zarejestrowany jako organizacja pozarządowa – Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych. Fundacja prowadzi hospicjum zapewniające domowe warunki dla kotów chorych, uprzednio bezdomnych oraz działania w zakresie zwalczania bezdomności i krzywdy zwierząt, takie jak: opieka paliatywna i specjalistyczna nad potrzebującymi kotami, sterylizacje, kastracje, adopcje. W szczególności staramy się objąć pomocą zwierzęta zdziczałe i porzucone. Wspieramy osoby, które samodzielnie działają na rzecz poprawy losu bezdomnych zwierząt: karmicieli kotów środowiskowych i - w uzasadnionych przypadkach - opiekunów zwierząt właścicielskich. Propagujemy wiedzę, za którą stoi nasze wykształcenie i wieloletnie doświadczenie: o prawach zwierząt i ich odpowiedzialnym traktowaniu, o sposobach walki z bezdomnością zwierząt niechcianych, o możliwościach ograniczania ich populacji, o skutecznym realizowaniu programu kastracji i sterylizacji, o opiece paliatywnej, o humanitarnych metodach eutanazji, o adopcji bezdomnych psów i kotów.

Jesteśmy transparentni i rozliczamy się z każdej podarowanej nam złotówki. Każdego roku publikujemy sprawozdania merytoryczne i finansowe, a działania relacjonujemy również w mediach społecznościowych i na stronie internetowej. Losy każdego ze zwierząt, które do nas trafiają można zatem śledzić niemal na bieżąco.

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Anonimowy Pomagacz

Autorzy zdjęć: Kocie Hospicjum, Agnieszka Bielecka 

Wsparli

X zł

Lunia

100 zł

Maria

X zł

Franio

50 zł

Iwona

4 zł

Anonimowa Pomagaczka

10 zł

Anonimowy Pomagacz

😻

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do fundacji:
4 045 zł
Wsparło 197 osób