Żeby biało-rudy znów był biało-czarny

Karolina
organizator skarbonki

Takie kocisko przez tydzień przesiadywało na działce obok tej, należącej do jednej z naszych wolontariuszek. Wychudzony, niegdyś zapewne biało-czarny, aktualnie biało-rudy. To nigdy nie jest dobry znak. Zawsze świadczy o skrajnym wycieńczeniu organizmu lub o poważnych problemach ze zdrowiem, np. z nerkami. Całymi dniami leżał. Podchodził jednak do jedzenia, a na widok człowieka próbował nawet wydawać z siebie "jakieś" dźwięki.

Zakoceni jesteśmy po dach. Jednak gdy wolontariusz oferuje zorganizowanie miejsca - nie odmawiamy pomocy. W tym przypadku zapewne tej ratującej życie. 

Nie trzeba go było nawet łapać. Sam wszedł do transportera. Jakby wiedział, że otrzyma pomoc. Po pierwszej wizycie u weterynarza wpis w dopiero co założonej książeczce jest na całą stronę. Katar, powiększone węzły chłonne, zapalenie dziąseł, bardzo duży kamień nazębny, zapalenie oskrzeli schodzące na płuca, zapalenie ucha. Skóra w stanie tragicznym: nużyca, bardzo liczne wszoły, pchły i kleszcze, zapalenie. Do kompletu wzdęty brzuch i biegunka. 

Morfologia, biochemia, testy FIV/FeLV, zeskrobiny na dermatofity, kał na badanie. Chociaż w tym ostatnim przypadku nie trzeba być specjalistą z zakresu parazytologii, źeby stwierdzić że próbka się rusza :( W przyszłości kastracja. Do tego wizyty weterynaryjne i leki. Lekko licząc 500 zł :( Na wpływy z 1% nadal czekamy. Pomożecie nam również w przypadku tego kociego nieszczęścia?

Wsparli

X zł

5

80 zł

Edyta

100 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Zdrowia Kocie! ?
10 zł

pavarotti

50 zł

Agnieszka

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
140%
700 zł Wsparły 22 osoby CEL: 500 ZŁ