Dla bitego i kopanego psiaka Frugo

Zbiórka zakończona
Wsparło 118 osób
3 820 zł (63,66%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 31 Maja 2023

Zakończenie: 31 Maja 2024

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – każda złotówka jest cenna.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.
20 Lutego 2024, 04:43
Walczymy o sprawiedliwość dla Frugo i o to, aby nie wrócił tam, skąd został odebrany!

Jeżeli nie chcemy (oczywiście, że nie chcemy), aby po wielu miesiącach walki Frugo wrócił tam, skąd go odebraliśmy, musimy walczyć dalej.

Sąd I instancji umorzył postępowanie:

Zostawimy to bez komentarza. Wystarczy nam, że w uzasadnieniu zwykłej rejonówki czytamy twierdzenia sprzeczne z wyrokami samego Sądu Najwyższego...

Walczymy dalej! Składamy zażalenie na to postanowienie.

I od nowa "gra" się zaczyna...

Prosimy Was o wsparcie w tym i każdemu serdecznie dziękujemy!

Pokaż wszystkie aktualizacje

25 Stycznia 2024, 02:13
Prośba

Jak może wiecie, to czy Frugo wróci do swoich właścicieli, zależy od wyroku sądu. I jak już może wiecie, Sąd Wydział Nieletnich po 7 długich miesiącach od zdarzenia umorzył postępowanie wobec stwierdzenia, iż nieletni nie dopuścił się czynu karalnego... na szczęście w takiej sytuacji przysługuje nam prawo zażalenia i podjęcie dalszej walki o Frugo.

Szczerze mówiąc, myśleliśmy, że sprawa zakończy się znacznie wcześniej, a ona się dopiero rozpoczyna. W związku z czym nieśmiało pozwoliliśmy sobie zwiększyć kwotę zbiórki (z 3 do 6 tys), bo potrzebujemy funduszy na pomoc prawną w walce o Frugo, no i nie oszukujmy się - Frugo jest dużym psiakiem i jego utrzymanie tanie nie jest, a wszystko wskazuje na to, że on jeszcze sobie poczeka... dlatego prosimy o kilka złotych, abyśmy mogli dalej się nim opiekować i o niego walczyć!

Dziękujemy najpiękniej! 

Nikt nie ma prawa krzywdzić zwierząt. Nieważne, czy jest to dorosły, czy jeszcze dziecko… NIKT! Zwierzę nie ma prawa cierpieć! W sieci pojawiło się nagranie, jak młody chłopak znęca się nad psem. Do nas też je wysłano, jest poniżej na stronie wraz z nagraniem naszej interwencji.

To naturalnie rodzi kilka pytań: skąd takie zachowania u tak młodego człowieka? Czy taka sytuacja się powtarza? Jak pies jest traktowany w domu? Dla nas sprawa jest jasna - nikt nie ma prawa tak traktować zwierzaka, a wiek niczego nie usprawiedliwia. W takiej sytuacji zwierzę się odbiera interwencyjnie, bo nie może mieszkać lub być pod opieką osoby, która zastosowała wobec niego jawną przemoc. Jest to zagrożenie dla jego zdrowia i życia.

Gdy raz doszło do takiej sytuacji, może dojść kolejny… o ile nie dochodziło do niej więcej razy. Nas natomiast przeraża takie zachowanie wobec psa u młodego chłopaka, a wręcz razi postawa jego ojca, który zdawał się nie widzieć problemu, zachowując się przy tym arogancko (lekko mówiąc). Sprawą już zajmą się odpowiednie służby, my składamy zawiadomienia.

Odebraliśmy dziś w Białymstoku psiaka z nagrania. Teraz mamy gwarancję jego bezpieczeństwa.
U nas dostał imię Frugo. Witamy Cię!

Musimy go przebadać, zrobić obdukcję, sprawdzić, czy nie ma wewnętrznych obrażeń, skonsultować go z zoopsychologiem, utrzymać. Popracować z nim… jest bardzo przyjazny, chociaż zalękniony - boi się gwałtownych ruchów.

Mieliśmy już nie brać kolejnych psów, bo sytuacja u nas jest kiepska mówiąc wprost, ale w jego przypadku nie mogliśmy go zostawić. Kto chciałby mu pomóc, będziemy bardzo wdzięczni. Dziękujemy!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
6 aktualnych zbiórek
19 zakończonych zbiórek
Wsparło 118 osób
3 820 zł (63,66%)
Adopcje