Dla bitego i kopanego psiaka Frugo

Zbiórka zakończona
Wsparło 89 osób
3 000 zł (100%)
Adopcje

Rozpoczęcie: 31 Maja 2023

Zakończenie: 30 Września 2023

Godzina: 23:59

Dziękujemy za Twoje wsparcie – bez Ciebie nie udałoby się zebrać potrzebnej kwoty.
Razem wielką mamy moc!
Gdy tylko otrzymamy rezultat zbiórki, zamieścimy go na stronie.

Nikt nie ma prawa krzywdzić zwierząt. Nieważne, czy jest to dorosły, czy jeszcze dziecko… NIKT! Zwierzę nie ma prawa cierpieć! W sieci pojawiło się nagranie, jak młody chłopak znęca się nad psem. Do nas też je wysłano, jest poniżej na stronie wraz z nagraniem naszej interwencji.

To naturalnie rodzi kilka pytań: skąd takie zachowania u tak młodego człowieka? Czy taka sytuacja się powtarza? Jak pies jest traktowany w domu? Dla nas sprawa jest jasna - nikt nie ma prawa tak traktować zwierzaka, a wiek niczego nie usprawiedliwia. W takiej sytuacji zwierzę się odbiera interwencyjnie, bo nie może mieszkać lub być pod opieką osoby, która zastosowała wobec niego jawną przemoc. Jest to zagrożenie dla jego zdrowia i życia.

Gdy raz doszło do takiej sytuacji, może dojść kolejny… o ile nie dochodziło do niej więcej razy. Nas natomiast przeraża takie zachowanie wobec psa u młodego chłopaka, a wręcz razi postawa jego ojca, który zdawał się nie widzieć problemu, zachowując się przy tym arogancko (lekko mówiąc). Sprawą już zajmą się odpowiednie służby, my składamy zawiadomienia.

Odebraliśmy dziś w Białymstoku psiaka z nagrania. Teraz mamy gwarancję jego bezpieczeństwa.
U nas dostał imię Frugo. Witamy Cię!

Musimy go przebadać, zrobić obdukcję, sprawdzić, czy nie ma wewnętrznych obrażeń, skonsultować go z zoopsychologiem, utrzymać. Popracować z nim… jest bardzo przyjazny, chociaż zalękniony - boi się gwałtownych ruchów.

Mieliśmy już nie brać kolejnych psów, bo sytuacja u nas jest kiepska mówiąc wprost, ale w jego przypadku nie mogliśmy go zostawić. Kto chciałby mu pomóc, będziemy bardzo wdzięczni. Dziękujemy!

Pomogli

Ładuję...

Organizator
7 aktualnych zbiórek
8 zakończonych zbiórek
Wsparło 89 osób
3 000 zł (100%)
Adopcje