Fundacja dla Zwierząt Koteria

Wspieraj co miesiąc

Reprezentant Katarzyna Flisowska-Wypych

E-mail anna.wypych@gmail.com

Telefon 603651044

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja dla Zwierząt Koteria (dawniej Argos) od 2009 roku prowadzi jedyny w Polsce Ośrodek dla kotów miejskich Koteria.

Jest to ośrodek świadczący usługę bezpłatnej sterylizacji i kastracji kotów miejskich. Pragniemy pomagać ludziom opiekującym się kotami. Chcemy, aby nie tylko poprzez dokarmianie pomagali bezdomnym kotom, ale również w sposób świadomy i humanitarny zapobiegali ich nadmiernemu rozmnażaniu.

Udostępniamy sprzęt do schwytania kota, służymy pomocą wolontariuszy i staramy się zapewnić transport do lecznicy.

Kotom oswojonym staramy się znaleźć dobre i bezpieczne domy poprzez adopcje.

Od początku działalności czyli od lutego 2009 roku wysterylizowaliśmy ponad 18 000 kotów.

Prowadzimy Dom Spokojnej Kotości (DeSKa), w którym oswojone koty chore na białaczkę dożywają swoich dni w domu z ogrodem, wśród kochających ich ludzi i z zapewnioną opieką lekarską.

Funkcjonujemy tylko i wyłącznie dzięki dobrowolnym wpłatom darczyńców, pozyskanym dotacjom i odpłatnej działalności pożytku publicznego.

Prowadzimy sprawozdania finansowe i jako jedyna z niewielu organizacji tego typu – pełną ewidencję przyjętych kotów.

Koteria działa na rzecz kotów wolno żyjących, kształci społeczność i promuje prawo każdego kota do bycia bezpiecznym, zdrowym i cenionym.

Zmierzamy do tego by nadszedł dzień, kiedy wszystkie stada kotów wolno żyjących, będąc niezbędnym elementem miejskiego ekosystemu, będą zdrowe, karmione, monitorowane i leczone w razie potrzeby. Natomiast koty bezdomne znajdą odpowiedzialnych i kochających opiekunów.

Naszą misją jest świat, w którym każdy kot jest traktowany z życzliwością i zrozumieniem jego potrzeb.

Pomogli

Ładuję...